Sayfamızın devamında İsveç vize ücretiİsveç vizesi için gerekli belgeler, İsveç başvuru formu gibi sizden sıklıkla gelen soruları vize işlemlerinizde sorun yaşamamanız adına cevaplamaya çalıştık.

Web sitemiz, İsveç'e seyahat etmek için Schengen vizesine başvurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için faydalı bilgi sağlaması amacıyla oluşturulmuştur. İsveç Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin sitemizde yer alan bilgileri dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgiler evraklarınızı İsveç Konsolosluğu yönetmeliklerine uygun ve tam bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. 

İSVEÇ VİZESİ TÜRLERİ 

Aşağıda yer alan kategorilere göre de evraklar değişmektedir. Turistik, ticari, ziyaret, transit sayfalarımızı ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • İsveç Turistik Vize
 • İsveç Ticari Vize
 • İsveç Aile Ziyareti Vizesi
 • İsveç Transit vize
 • İSVEÇ VİZESİ RANDEVU

  İsveç vize başvurunuzu tamamlayabilmeniz için randevu tarih ve saati almanız gerekmektedir. Başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde, randevu gün ve saatini onayınıza sunarak, randevunuzu sizin adınıza almaktayız. Yetkilimizin onayınıza sunacağı randevu tarih ve saatinde İsveç vize başvurusu parmak izi merkezinde hazır olmanız gerekmektedir.İstanbul’dan yapılan başvurularda operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir.

  İSVEÇ VİZE İŞLEMLERİ BİYOMETRİ İŞLEMİ

  VIS (Visa Information System) adı verilen tüm Schengen ülkeleri için zorunlu biyometri, parmak izi prosedürü 23 Eylül 2014’den bu yana uygulanmaktadır. Biyometri prosedürünün amacı başvuru sürecini ve sınır kontrol işlemlerini kolaylaştırmak ve aynı zamanda belge sahteciliğinin önüne geçmektedir. Biyometri işleminde başvuru sahibinin tüm parmaklarının izi alınmaktadır. Bu nedenle İsveç Schengen vize başvurularında müracaatçı şahsen ilgili birimde randevu tarihinde hazır bulunmalıdır. Son 3 yılda Schengen ülkeleri için yaptığınız vize başvurularınızda parmak izi vermişseniz yeniden parmak izi vermeniz gerekmeyebilir. Parmak izi beyanı muafiyet durumunuzu Çağrı Merkezimiz Schengen departmanı yetkililerine sorgulatabilirsiniz.

  Yetkililerimiz hangi başvuru biriminden parmak izi işlemini tamamlayacağınız bilgisini yetkilimiz size verecektir. Randevu gününüzde operasyon yetkilimiz herhangi bir sorun yaşamamanız için size eşlik edecektir. İsveç vizesi biyometri prosedürü hızlı, gizlilik çerçevesinde yürütülen bir prosedürdür. Dijital bir parmak tarayıcıyla parmak izi taraması yapılmaktadır. Ülke temsilciliğinin gerekli görmesi halinde canlı dijital bir fotoğraf da başvuru esnasında çekilebilir. Ancak bu belirli başvuru sahipleri için geçerlidir.

  > Biyometrik veri alım işlemi ortalama 10 dakika sürmektedir. Ancak veri toplama biriminin yoğunluğuna bağlı olarak bekleme süresi değişebilir. 
  12 yaş altındaki çocuklarda parmak izi verme zorunluluğu yoktur. Ancak 12 yaş altındaki çocuklar başvuru servisinden şahsen bulunmalıdırlar.
  12-18 yaş grubundaki çocuklar ancak bir ebeveynleriyle veya bir yasal vasileri ile birlikte başvuru yapabilirler. 12-18 yaş arası grubunda olan çocuklar için parmak izi ibrazı zorunludur. Onlara eşlik eden yetişkin biyometri kabininde parmak izi taraması esnasında yanlarında bulunmaları gerekmektedir.

  İSVEÇ VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 2020

  İsveç vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre farklılık göstermektedir. Çalışan, İşveren, freelancer, emekli, memur, öğrenci, ev hanımı, çiftçi… gibi mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evrak listelerini turist vizesi, ticari vize, aile ziyareti sayfalarımızda görüntüleyebilir veya yetkilimize durumunuzu açıklayarak evrak listesini ve İsveç vize ücretini içerir bir bilgi e-maili talep edebilirsiniz. İsveç vizesi için gerekli en temel evraklardan biri pasaporttur. Pasaportunuzun seyahat dönüş tarihiniz sonrası en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. İsveç vizesi gerekli diğer temel evrak İsveç vize başvuru formudur.

   Formu yönergelere uygun doldurma konusunda yetkilimiz size gerekli desteği sağlayacaktır. İsveç vizeniz için gerekli diğer bir standart evrak da biyometrik fotoğraftır. İsveç vizeniz için ibraz edeceğiniz biyometrik fotoğraf 3.5 x 4.5. cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzerine hazırlanmalıdır. İsveç vize başvuruları için gerekli ve mesleksel kategori ayrımı olmaksızın ibraz etme zorunluluğu olan bir diğer evrak da tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğidir. Nüfus kayıt örneği aile bilgilerini eksiksiz olarak içermelidir, nüfus kayıt örneğinin düşünceler kısmı işlenmiş olmalıdır. İsveç vize başvurularında sunulması gereken diğer evraklar mesleksel durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Lütfen mesleksel durumunuza uygun evrak listesini yetkilimizden isteyin.

  İSVEÇ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

  İsveç vizeleri ortalama olarak 5-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Söz konusu süre parmak izi verdiğiniz tarihten sonraki tarih aralığını kapsamaktadır. İsveç Devleti’nin resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde İsveç Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Resmi tatil günleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfamızın sol tarafında bulunan konsolosluk bölümünde yer alan konsolosluk sayfalarından İsveç Konsolosluğunun resmi tatil günlerine ulaşabilirsiniz. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurular yoğunluktan dolayı işlem sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir. Türkiye’den yabancı pasaportla yapılan başvurularda da işlem süresi uzayabilmektedir.

  İSVEÇ VİZE ÜCRETİ 2020

  Çağrı Merkezi yetkililerimiz İsveç vize servisimiz toplam ödeme detaylarıyla birlikte size bildirecektir. İsveç vize ücretleri seyahat amacınıza ve vize talebinde bulunduğunuz süreye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. İsveç vize ücretlerini ve iş durumunuza uygun evrakları içeren bilgi e-mailini yetkilimizden (arayarak veya help@eagvs.com adresimize mail atarak) istemeyi unutmayın. Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenmektedir.  Vize servisimize şahsen gelmeyi planlıyorsanız finans sorumlumuza ücretinizi ödeyebilirsiniz. Evraklarınızı kargo ile gönderecekseniz yetkilimizden hesap numarası talep edebilirsiniz. İsveç vize ücretleri yetkilimizin size göndereceği mailde belirtilen meblağ ile sınırlıdır. Schengen ülkeleri için zorunlu sağlık sigortası, uçak rezervasyon, otel rezervasyonu gibi hizmetlerimiz, servis bedelimiz dâhilindedir. 

  İSVEÇ VİZESİ BAŞVURU BÖLGELERİ

  İsveç Konsolosluğunun başvuru bölge ayrımı yoktur. Vize başvuruları İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Vize başvurunuzu İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve Antalya’dan da tamamlayabilirsiniz. 

  İSVEÇ VİZESİ ANKARA

  Ankara ve çevre bölgelerde ikamet ediyorsanız İsveç vize işlemlerini Ankara vize servisimiz aracılığıyla zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İsveç vizesi Ankara ofisimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Çağrı Merkezi yetkililerimizden vizenizi Ankara’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Ankara ikamet eden başvuru sahipleri yetkilimizin onayına sunduğu randevu tarihinde ilgili parmak izi tarama merkezinde bulunmalıdır.İstanbul dışından yapılan başvurularda 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir. Vize işlemleriniz sonuçlandığında yetkilimiz sizi bilgilendirecek, talebiniz halinde pasaportunuzu kargo ile ikamet adresinize gönderecektir.

  İSVEÇ VİZESİ İZMİR

  İsveç vize işlemleri için İzmir’in tüm merkez ilçeleri ile çevre illerinden vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İzmir’de ikamet ediyorsanız ve başvurunuz İzmir’den yürütülsün istiyorsanız başvuru ili öncelik talebinizi yetkilimize iletebilirsiniz. İsveç vizenizi en zahmetsiz şekilde İzmir’den alabilmek için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizi aramanız yeterli olacaktır. Vizenizi İzmir’den alabilmeniz için gerekli şartları, mesleksel durumunuza uygun evrak listesini ve vize ücret bilgisini sizinle paylaşacağız.

  İSVEÇ VİZESİ ANTALYA

  İsveç vize işlemlerini Antalya’dan tamamlamak isteyen ziyaretçilerimiz; Antalya vize servisimizi ziyaret edebilir veya Schengen departmanımızı arayarak vize sonuçlanma süreleri, İsveç vize ücreti, başvuru şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Antalya İsveç vize işlemlerine dair soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi help@eagvs.com mail adresimize çekinmeden iletebilirsiniz.

  UYARILAR

  1. İsveç Schengen bölgesine üye ülkelerdendir. İsveç vizesi. Schengen vizesi statüsüne sahiptir.
  2. İsveç vize başvurunuzdan önce seyahat amacınızın net olması gerekmektedir. Euroasia GVS’nin vizenizin onaylanıp onaylanmayacağı konusunda ve vize başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağı konusunda yetki sahibi değildir.  Biz İsveç vize başvurunuzun sorunsuz gerçekleşmesi, evraklarınızın eksiksiz ve İsveç Konsolosluğunun vize başvuru yönergesine uygun hazırlanması, biyometri prosedürü süresince bir sorun yaşamamanız için hizmet vermekteyiz.
  3. E-mailinize yönlendirilecek evrak listesi İsveç vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için İsveç Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Müracaatçının mesleksel durumuna bağlı olarak İsveç Büyükelçiliği/İsveç Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.
  4. Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler Schengen departmanı yetkililerimiz tarafından tamamlanacaktır.  Mailinize gelecek evraklar şahsen hazırlama zorunluluğu bulunan evrakların bilgisini içermektedir. Evraklarınızı adresimize şahsen gelerek, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile ulaştırabilirsiniz.
  5. Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe vakit kaybetmeden alınmakta, randevu tarihleri onayınıza sunulacaktır.
  6. Başvuru belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. İsveç vize işlemlerinin değerlendirmesi tamamen İsveç Konsolosluğunun ve İsveç Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir.

  İsveç vize başvurunuzu sorunsuz şekilde tamamlamak için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Evrakların çoğunun resmi kurumlardan şahsen temin edilmesi gerekmektedir. Yetkililerimiz durumunuza uygun olarak en hızlı şekilde nasıl temin edeceğinizin bilgisini talebiniz halinde sizinle paylaşacaktır. Ancak evrakları eksiksiz olarak tamamlamak, tamamlanamayan evrakların yerine alternatif olarak evrak sunmak, doğru beyanda bulunmanın tamamen müracaatçının sorumluluğunda olduğunu hatırlatırız. 

   

  İsveç Konsolosluğu vize birimi yetkilileri sizden ek evrak talebinde bulunabilir. İsveç Schengen vizesine yalnızca Schengen bölgesine ilk girişinizin İsveç olacağı ve Schengen ülkelerinde kalacağınız toplam sürenin İsveç olduğu durumlarda başvurabilirsiniz.