Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan Burundi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu nedenle Burundi’ye turistik, ticari, eğitim ve aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının Burundi Vizesi alması gerekmektedir. Burundi Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı da olmadığından Umumu Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri seyahatleri öncesi Burundi vizelerini Türkiye’den alarak seyahat planlaması yapmalarını önemle hatırlatırız. 

Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ruanda, Uganda, Tanzanya ve Kenya vatandaşları Burundi’ye gerçekleştirecekleri seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Bu ülke vatandaşlarının Burundi’ye gitmek için geçerli bir pasaportlarının olması yeterlidir.

BURUNDİ VİZESİ NASIL ALINIR?

Burundi vize başvuruları Ankara’daki Burundi Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Başvurular şahsen yapılabildiği gibi Burundi Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Eğer zamanınız yoksa ve vize prosedürleri ile vakit kaybetmek istemiyorsanız Burundi Vize işlemleriniz için danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.  Burundi vize başvurunuz için evraklarınızı size en yakın şehirdeki ofisimize kargo aracılığıyla gönderdiğinizde; yetkilimiz evraklarınızı kontrol edecek, eğer eksiğiniz yoksa sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adrese kargo yoluyla gönderecektir.