Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika kıtasının batısında yer alan Gine Cumhuriyeti ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmamaktadır! Bu nedenle bu ülkeye turistik ve ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız Gine vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmeleri gerekecektir. 

Gine Cumhuriyeti’nin vize uygulamalarında pasaport ayırımı vardır. Buna göre, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri Gine vizesine tabidir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları Gine’ye yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Gine vizesinin kaç günlük verileceği bu ülkeye yapacağınız seyahatlerin sıklığına ve süresine bağlı olarak değişmektedir. Gine turistik vize müracaatları en az 1 ay tek girişli ya da en fazla 1 yıl çok girişli olarak verilmektedir.

Gine vize başvurularında karar mercii sadece Ankara Gine Büyükelçiliği’dir. Bu dış temsilciliğin yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Gine Büyükelçiliği’ne şahsen gitmeden evraklarınızı yetkili acentelere göndererek de başvurunuzu yapabilirsiniz.