Uganda vizesi, Doğru Afrika vizesiTransit vize ya da Çok Girişli vize başvurularında Afrika departman yetkimiz sizlere en kolay ve hızlı vize sürecini sunmaktadır. 

 

UGANDA VİZE İSTİYOR MU?

Uganda Cumhuriyeti ülkelerine seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Pasaport ayrımı olmaksızın tüm kişilerin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunma zorunluluğu mevcuttur. Diplomatik Pasaport (Siyah), Hizmet Pasaport (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo) sahibi tüm kişiler Euroasia Global Visa Services ile vize başvurularını sorunsuz bir şekilde yapabilirler. 

UGANDA VİZE BAŞVURUSU

Uganda Cumhuriyeti ülkelerine seyahat etmek isteyen kişilerin kolay ve hızlı bir şekilde vize alabilmelerini sağlamak amacıyla 2017 yılında e-vize sistemine geçmiştir. E-vize başvurusunda bulunmak için gerekli evrakları e-posta aracılığıyla tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. E-vize ile birlikte Doğu Afrika vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Ankara ilimizde yer alan Uganda Büyükelçiliği de vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. 

UGANDA E-VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Uganda e-vize başvurusu için aşağıda bulunan evrakları hazırlamalı ve mail adresine e-posta atmalısınız. Uganda departman yetkilimiz tüm evrakları hızlı bir şekilde sisteme yükleyerek vize başvurunuzu tamamlayacaktır.

 • Pasaport Bilgi Sayfası- Üzerinde bilgilerinizin yer aldığı sayfanın taranmış halini bizlere e-posta yoluyla ulaştırmalısınız.
 • Biyometrik Fotoğraf - Fotoğrafınızın güncel olması gerekmektedir.
 • Aşı Kartı - Uganda seyahatinde bulunacak tüm kişilerin seyahatleri öncesinde Sarı Humma aşısı yaptırması zorunludur.

UGANDA E-VİZE BAŞVURUSU KAÇ GÜN İÇERİSİNDE SONUÇLANIR?

Uganda e-vize başvurusu 4 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. 

 

 •  

 

DOĞU AFRİKA VİZESİ

Kenya CumhuriyetiRuanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti ortak bir karar ile Doğu Afrika vize uygulamasını açmışlardır. Doğu Afrika Vizesi ile Kenya, Ruanda ve Uganda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Bu üç ülkede ya da birinde turistik,ticari ya da ziyaret amacıyla bulunmak isteyen kişiler Doğu Afrika vize başvurusunda bulunabilirler. Doğu Afrika vizesi ile 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Çok girişli olarak da verilen bu vize türü için gerekli evrakları usulüne göre hazırlamalı ve eksik bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. 


DOĞU AFRİKA VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 

Doğu Afrika vize başvurusu için gerekli evrakları doldururken EAGVS Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

 • Pasaport - Geçerlilik tarihi seyahat bitiş tarihinin en az 6 ay sonrasında olmalıdır.
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf - Güncel tarihli olmalıdır. 
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi - Kenya, Ruanda ve Uganda arasında vize başvurusunda bulunulacak olan ülkenin konsolosluğuna yönelik hazırlanmalıdır.
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Banka Hesap Dökümü 
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu 

DOĞU AFRİKA VİZESİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Uganda vize başvurusunda bulunacağınız için giriş ülkesi olarak Uganda Cumhuriyetini seçmelisiniz.
 • Doğu Afrika Vizesi sadece 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır ve çok girişlidir.
 • Doğu Afrika vizesi ile Uganda, Ruanda ya da Kenya Cumhuriyeti içerisinde çalışma hakkınız bulunmamaktadır. 
 • Vize başvuru evraklarınızı ülkelere girişiniz sırasında mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. 

 

UGANDA VİZE BAŞVURUSU

Uganda Cumhuriyeti’ne yapacağınız tüm vize başvuruları Ankara’da bulunan Uganda Büyükelçiliği’nde değerlendirilmektedir. Ankara Uganda Büyükelçiliği’ne vize başvuru evraklarınızı iletebilir ve vize talebinde bulunabilirsiniz. 

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile Ziyaret Vizesi
 • Transit Vize
Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği vize başvuru sonucunu vize reddi olarak açıklayabilir. Vize reddi gerekçesi olarak hiçbir neden sunulmayabilir. Ancak bazı durumlarda büyükelçilikler vize reddi nedenini açıklamaktadır. Vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz ya da vize itiraz dilekçesi oluşturabilirsiniz. Vize reddi nedeni ise tamamen durumunuza bağlıdır. Ancak en yaygın vize reddi nedeni olarak vize başvuru evraklarınızda bir eksiklik ya da hata tespit edilmesi gösterilebilir. 
Uganda vize başvurusunu alanında profesyonel bir vize şirketi ile yaparak vize reddi gibi olumsuz bir sonucun önüne geçebilirsiniz. 

 
 • UGANDA SEYAHATİ ÖNCESİNDE ALINMASI GEREKEN SAĞLIK ÖNLEMLERİ

  Uganda seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde alması gereken bazı sağlık önlemleri mevcuttur. Vize başvuru evraklarınızın arasında da olması gereken aşı kartınızı sarı humma aşısını yaptırarak edinebilirsiniz. Yaptırmanız gereken zorunlu aşının yanı sıra rutin aşılarınızı da yaptırmalısınız. Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşılarını mutlaka yaptırmalısınız. 

  Uganda seyahatiniz boyunca edindiğiniz aşı kartını yanınızdan ayırmamalısınız. Sınır görevlileri ülkeye girişiniz sırasında aşı kartınızı kontrol etmektedir.