Avrupa Birliği kurucu üyesi olan Fransa’nın tüm dış bağlantıları da AB politikaları ile şekillenmektedir. Türkiye vatandaşları için de durum aynıdır. Avrupa Birliği ülkelerince karar verilen vize standartları Fransa için de geçerlidir. Fransa vizesi kısa süreli başvurularda  Schengen Vize protokolüne bağlı olarak ilerler.

C Tipi Schengen olarak adlandırılan ve 90 (doksan) güne kadar seyahatleri kapsayan vize işlemleri konusunda Antur Fransa Vize İşlemleri uzmanlarımızca hazırlanan sayfamızda vize başvurunuzun tüm adımlarını kapsayan bilgileri bulacaksınız.

Fransa Schengen Vize Kategorileri

 • Fransa Turistik Vize
 • Fransa Ticari Vize
 • Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Transit Vize
 • Tedavi Amaçlı Vize
 • Tır Şoförü, Denizciler, Sanatçılara Özel Vizeler
 • Kültürel, Sportif veya Konferans Katılımcılarına yönelik vize
 • Eğitim Programı, Araştırma Odaklı Vizeler
 •  
 •  

FRANSA VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR

Fransa vizesi gerekli evraklar vize kategorinize ve vize sürenize göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, Fransa Konsolosluğu sizden burada bahsi geçen genel belgelerin dışında alternatif evrak talep edebilir.

FRANSA VİZE BAŞVURU EVRAKLARI

Fransa vizesi asli belgesi vize başvuru formunuzdur. Formunuzun tüm bilgileri net olarak izah edebilir olması, ispat edilebilir beyan içermesi ve eksiksiz olma şartı vardır. Fransa vize başvuru evrakları :

 • Fransa vize başvuru formu doldurulmadan önce seyahat planınızın ön görülebilir olması gerekmektedir. Nerede, ne kadar, hangi şartlarda kalacağınız ve dönüş yapacağınızın teyidi için önemlidir.
 • Pasaport; yıpranmamış, en az iki sayfa boşluğu bulunan ve yine en az 3 ay geçerliliğini koruyor olması gerekmektedir.
 • Biometrik vesikalık fotoğraf, lekesiz ve güncel olmalıdır.
 • Kimlik, Pasaport ve kimlik bilgileriniz örtüşen bilgilere sahip olmalıdır.(anne kızlık soyadının değişmemiş olması gibi) Varsa eski pasaportlarınız da Fransa vizesi için öneli bir ayrıntıdır, dosyanızda bulundurun.
 • Güncel tarihli nüfus kaydı örneği, aile bağları ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
 • Dilekçe, Fransa vize belgelerinin önemli bir parçasıdır. Seyahat sebebinizi açık bir şekilde izah etmelidir.
 • Seyahatinize dair dönüş biletlerinizi de kapsayan tüm rezervasyon belgeleri dosyanızda olmalıdır.
 • Seyahat Masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair belgeler; sponsor vb.
 • Şartları kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, yaş sınırı olmamalı ve minimum 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Ayrıca seçilen ve size uyan vize türünüze özel olarak şekillenen mesleki, finansal dokümanlar Fransa vize başvuru evrakları arasında, dosyanızda olmalıdır.

FRANSA VİZESİ BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler sadece evraklarla sınırlı değil. Fransa vize işlemlerinde Schengen şartı olarak parmak izi kaydını şart koşmuştur. Daha önce yaptırdıysanız gerekli değildir. Yaptırmadıysanız, Fransa konsolosluğu vize mülakatınızda yaptıracaksınız. Parmağınızda kesik ya da kına gibi deformasyon yapacak durumlar parmak izi alımınızda engeldir. Eğer tıbbi bir durum söz konusu ise doktordan rapor almanız gerekmektedir.

18 Yaşından küçük bireylerin vize işlemlerini yürütürken tek başına seyahat edebileceğine dair aile izninin dosyada bulunması gerekmektedir. Evrak noter onaylı olmalıdır.

Fransa vizesi gerekli evraklar incelemenizin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler hususlara da dikkat edilmelidir. Bu sebeple evrak listenizi danışmanlarımızdan alarak süreci deneyimli bir danışmanla atlatmanız sizin için faydalı olacaktır. Fransa vizesi başvurularınız hakkında her türlü bilgi için Canlı Destek sistemimizden ya da size en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz.

FRANSA VİZE ÜCRETİ 2020

Fransa vize ücreti 2020 tarifesi her sene olduğu gibi yılbaşında güncellenerek listelenmiştir. Lakin vize kategoriniz ve kalacağınız süre bazında açıklamalarınızı almadan bir rakamdan bahsetmek zordur.

Fransa vizesi ne kadar? Net cevabına gelirsek, turist olarak başvuru yapacak iseniz vize ücreti 80 Euro olarak listede yerini almıştır diyebiliriz.

Herhangi bir durum yaşayarak Fransa Vizesi başvurunuzdan vazgeçtiğinizde ödediğiniz Schengen vize ücreti iade edilmeyecektir. Aynı durum vizenize ret aldığınızda da geçerlidir.

Fransa turistik vize ücreti 80 Euro'dur. Fransa vize fiyatları dönemsel olarak revize edilmektedir. Güncel evrak listeniz ve kategorinize bağlı vize ücretinizi öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Fransa vizesi temsilcilerimiz en güncel bilgiyle sizi aydınlatacaktır.

FRANSA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Fransa vizesi kaç günde çıkar? tüm ülkeler bazında en çok cevaplandırdığımız sorulardan biridir. Ortalama 4 ila 7 gün aralığında başvuru sonucunuz iletilir. Konsolosluk bu süreçte sizden ek ve alternatif evrak talep edebilir.

Fransa Konsolosluğu vize işlemleri değerlendirme konusunda tek otoritedir. Anlaşmalı olarak işlem yapan firmalar ise evrakları herhangi bir inceleme yapmadan Konsolosluğa ileterek vize randevunuzu sistem bazında düzenler. Kararda ya da evraklarınızın niteliğini inceleme hususunda yetkili değildir.

Fransa Vizesi başvuru sırasında kaybettiğiniz zaman, yaptığınız ekstra harcamalar gibi ön görülemeyen riskler sebebiyle profesyonel yardım almanızı öneriyoruz.

Fransa vize işlemlerinizi Euroasa GVS ile İstanbul başta olmak üzere 15 farklı ilde konumlandırdığımız ofisler ile tüm Türkiye bazında gerçekleştirebilir ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fransa Schengen başvuru süreci sistematik bir sürece bağlıdır. Bu sebeple evraklarınızın içeriği, düzeni, teyit edilebilir oluşu ve güncelliği önem arz eder. Fransa vizesi kaç günde çıkar? sorusunun önemi de burada ortaya çıkar konsolosluk her ne kadar 7 günlük süreçte evraklarınızı inceleyerek cevap veriyor olsa da evraklarınızı düzenleyen kişi siz olacaksınız.

FRANSA VİZE REDDİ

Fransa vize reddi karşılaşmak durumunda kalabileceğiniz bir olasılıktır. Öncelikle ret belgenizi aldığınızda sebebini öğrenmeniz, sorunu çözümleyerek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir. Fransa vizesi işlem sürecinde evraklarınızdaki eksiklikler, güncel olmayan belgeler, yanlış beyan gibi sebepler bu duruma neden olabileceği gibi önceki seyahatlerinizde yaptığınız yanlışlar da dikkate alınarak vize başvurunuza ret verilmiş olabilir.

Vize ret evrakınız size ulaştığında da iş birliğimize başvurabilir, Fransa vize işlemleri sürecinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Fransa Schengen Vize  departmanımıza canlı destek sistemimizden, şubelerimizden ya da merkez ofisimizden ulaşabilir Fransa vize reddi konusunda tüm sorularınızı uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

FRANSA D VİZE

Yukarıda ayrıntılı olarak size sunduğumuz Fransa Schengen vizesi, 180 gün içerisinde maksimum 90 güne kadar olan ziyaretler için geçerlidir. Seyahatiniz 90 günden fazla sürecek ise  öğrenim, çalışma, Fransa Aile Birleşimi gibi uzun süreli Fransa D Vize başvurusunda bulunmalısınız. D vize başvurularınızı doğrudan Fransa Büyükelçiliğine ya da ytkilisi olarak görevli Konsolosluk vize merkezlerine yapabilirsiniz.