Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için zorunlu seyahat sağlık sigortanız ve diğer (konaklama ve ulaşım rezervasyon dokümanları) başvuru belgelerinizi de ekleyerek başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Geçerliliği devam eden veya önceki pasaportlarınızda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin edilmiş VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi vermenize gerek kalmayabilir. Bu tarihten sonra temin ettiğiniz VIS ibareli Schengen vizesine sahip olan müracaat sahipleri Türkiye’nin neresinde ikamet ederse etsin başvuru evraklarını İstanbul’daki merkez ofisimize kargo ile iletmeleri halinde başvurularını en kısa sürede tamamlamaktayız. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin edilmiş Schengen vizeniz yoksa sizi ikamet bölgenize en yakın başvuru merkezimizin bulunduğu bölgeye parmak izi beyanınız için davet edeceğiz. Detaylı bilgi için Schengen yetkililerimizi arayın.
Hollanda vizesi için gerekli başvuru belgelerinizi firmamıza şahsen veya kargo/kurye ile ulaştırmanız halinde ilk olarak belgelerinizin kontrolünü yapmaktayız. Başvuru dosyanızda eksik veya hatalı belge tespit ettiğimizde sizi bilgilendirmekteyiz. 
Seyahatiniz süresinde birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etme planınız varsa en uzun konaklama süresini ayıracağınız Schengen ülkesinin vizesine sahip olmanız gerektiğini hatırlatırız. Değerli ziyaretçimiz Hollanda vize başvurularınızda 2020 yılına ait güncel prosedürler ve vize hizmet bedelleri hakkında ayrıntılı bilgiye sayfamızın devamına göz atarak veya yetkililerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 • Turist vizesi
 • Ticari vize
 • Aile ziyaret vizesi
 • Transit vize
 • Denizci transit vizesi
 • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi
 • Denizciler
 • Tır Şoförü
 • Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor Etkinlikleri
 • Ab Veya Aet Vatandaşı Yakınları
 • Hollanda Vatandaşının Eşi
 • Remigrant / Erken Emeklilik
 • Geri Dönüş Vizesi
 • Hollanda Antilleri Vizesi
 • Kısa süreli öğrenim ve staj, vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik gibi özel pasaporta sahip vatandaşlarımız Hollanda seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik süresine dikkat etmelidirler. Hollanda’ya turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli ziyaret planı olanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunmuyorsa Hollanda vize işlemlerini bitirmeden ülkeye giriş yapamazlar.

Hollanda’ya turistik ziyaret, ticari ziyaret ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli seyahat planlayanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizelerine sahip değillerse Hollanda Schengen vize işlemlerine tabidirler. 

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içerisinde maksimum 90 günü aşmamak koşuluyla Schengen Bölgesine vize işlemlerinden muaf olarak seyahat edebilirler. Pasaportların geçerlilik süresi seyahat sonlanma tarihinden sonra 3 ay olmalıdır. 
90 günden fazla oturum gerektiren eğitim görme, çalışma, aile birleşimi gibi durumlar için Hollanda D vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Hollanda D vize başvurularınızı doğrudan Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Başkonsolosluğuna yapabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Ankara Hollanda vize işlemleri, Bursa Hollanda vize işlemleri, İzmir Hollanda vize işlemleri, Antalya Hollanda vize işlemlerinizi ikamet bölge ayrımı olmaksızın firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Hollanda diplomatik temsilciliklerinin vize işlemlerinde bölge sınırlamaması bulunmamaktadır. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Hollanda vize başvuru merkezlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. İstanbul, Trakya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve tüm Türkiye vize işlemlerinizi İkamet bölgenize en yakın ofisimizden tamamlayabilirsiniz. 
Hollanda’da üç aydan uzun süre konaklama planınız varsa direkt olarak Hollanda Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğundan uzun dönem vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. 
Hollanda Büyükelçiliği görev bölgesine giren illerin listelerini ve vize birimi tatil günlerini buradan ulaşabilirsiniz. 

Hollanda Başkonsolosluğunun görev bölgesine giren illerin listelerini ve vize birimi tatil günlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Hollanda Vize İşlemleri Bursa

Hollanda vize başvurusunu Bursa ve çevresinden tamamlayacaklara kolaylaştırılmış vize başvuru hizmeti sağlamaktayız. Hollanda Schengen vizenizi Bursa’dan alabilmek için aşağıda madde madde belirttiğimiz bize işlem adımlarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Kafanıza takılan tüm sorular ve vize işlemlerinizi Bursa’dan tamamlamak için Bursa ofisimiz Schengen departmanımızı arayabilirsiniz. 

Hollanda Vize İşlemleri İzmir 

İzmir ve İzmir’in tüm ilçelerinden Hollanda vize başvurunuzu kolaylaştırılmış vize işlem hizmetimizden faydalanarak tamamlayabilirsiniz. 2020 yılına ait güncel Hollanda vizesi için gerekli evrak listesini ve mesleksel durumunuza uygun ek evrak listelerini ve vize ücretlerini içeren bilgi e-mailini Schengen yetkililerimizden talep edebilirsiniz. 
Hollanda seyahatiniz için Hollanda diplomatik temsilcilikleriniz talep ettiği vize başvuru evraklarını “gerekli evraklar” sekmesi altında görüntüleyebilirsiniz. 
25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin ettiğiniz VIS ibareli vizeniz varsa vize başvuru merkezlerine şahsen gelmenize ve parmak izi vermenize gerek kalmadan vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 
İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Konya başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize başvuru evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize göndermeniz halinde vakit kaybetmeden vize başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız. Başvurunuz sonuçlandığında sizi bilgilendirmekte, talebiniz halinde Hollanda vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu ikamet adresinize göndermekteyiz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Hollanda Başkonsolosluğunun görev sahası dışında ikamet edenlerin vize işlemleri daha uzun sürebilir. 
Türkiye’den başvuruda bulunan yabancıların başvuru işlem süreleri de daha fazla uzayabilmektedir. Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Paskalya Bayramı gibi tatil günlerinde Hollanda temsilcilikleri hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce vize başvurusunda bulunacaksanız yoğunluktan dolayı işlem sürelerinin uzayabileceğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
 Değerli ziyaretçilerimiz, Hollanda vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleksel durumunuza göre farklılık gösteren evrak listelerini talep edebilirsiniz. 2020 Hollanda vize ücretlerini ve servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Flemenkçe olarak doldurulabilir. Hollanda Schengen vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden pdf olarak doldurarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu Hollanda temsilciliklerinin hazırladığı resmi bir belgedir. Tüm sorular gerçeği birebir yansıtacak şekilde ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır. Vize başvuru formu şahsen imzalanarak ibraz edilmelidir. 

Türkçe Hollanda vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

İngilizce Hollanda vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Flemenkçe Hollanda vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Prosedürü

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Hollanda turistik vize için gerekli evrak listesi, ticari vize için gerekli evrak listesini, aile ziyaret vizesi için gerekli evrak listesinde yer alan belgeleri size en yakın ofisimize şahsen,kargo/kurye veya 3. Bir kişi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Belgelerle temin edilmesi ve içerikleri hakkında yetkililerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Belgeleriniz elimize ulaştığında sizi arayacağız.

Euroasia Hollanda yetkililerimiz ofisimize gönderdiğiniz belgelerinizi teslim aldıktan sonra kontrolünü sağlayarak sizi bilgilendirmektedirler. Bu süreçte belgelerinizi eksiksiz bir şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. 

Hollanda Schengen vize ücretinizi ödeyin.

Hollanda vize ücreti 2020

Güncel Hollanda vize ücretleri, konsolosluk vize harç bedelleri, vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve şirketimizin hizmet bedelinden oluşmaktadır. Hollanda’ya ailece veya grup halinde seyahat planınız varsa  toplam işlem ücret indirim teklifi alabilirsiniz. Değerli ziyaretçimiz, vize başvurularınızı sonuçlandırma yetkisi tamamen Hollanda Başkonsolosluğunun ve Hollanda Büyükelçiliğinin yetkisi altındadır. 

Hollanda vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz size 2020 yılına ait güncel evrak listelerini ve vize ücretlerini göndereceklerdir. Hollanda vize işlem ücretinizi nakit olarak da vize müracaat belgelerinizle birlikte şirketimize ulaştırabilirsiniz. 

Hollanda Schengen vize başvurunuz için randevu tarihinizi belirleyin.

Vize başvuru evraklarınızı şirketimize ilettiğinizde biyometrik veri/parmak izi prosedürü için randevunuzu almaktayız. Böylece size en uygun tarih ve saatte biyometrik verilerinizi ibraz edebilirsiniz. 

Pasaportunuzun durumunu öğrenin.

Parmak izi/biyometril veri beyanınızdan sonra işlemleriniz devam ederken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Hollanda temsilcilerimiz başvurunuzun sonuçlanmasıyla sizi vakit kaybetmeden bilgilendirmektedirler. 

Pasaportunuzu teslim alın

Hollanda vize işlemlerinizin neticelenmesinin ardından başvurunuz onaylanırsa vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu ofisimize gelerek şahsen teslim alabilir veya işlemlerinizin yürüten yetkilimizden pasaportunuzu adresinize göndermesini isteyebilirsiniz. 

Hollanda Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

Aşağıdaki ülke vatandaşları 180 içinde maksimum 90 gün Hollanda vize prosedüründen muaftırlar.

Avrupa Birliği vatandaşları, Arnavutluk, Andorra, Amerika Birlesik Devletleri, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avustralya, Barbados, Bosna Hersek, Brezilya ,Brunei ,Bahamalar ,El Savador ,Guatemala Cumhuriyeti, Güney Kore, Honduras, Hong Kong BNO sahipleri (Yurtdışında İngiliz vatandaşlığı), Hong Kong SAR pasaportlari (Özel Yönetim Bölgesi), Hırvatistan, İsrail, İsviçre ,İspanya ,Japonya, Kostarika, Kanada, Karadağ, Makedonya, Malezya, Mauritius, Meksika, Monako, Nikaragua, Panama, Paragua, San Marino Cumhuriyeti, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayvan, Uruguay, Vatikan, Venezuela, Yeni Zelanda.

• Biometrik pasaporta sahip Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ vatandaşları vize prosedüründen muaftırlar. Ancak söz konusu ülke vatandaşları olan başvuru sahipleri biometrik pasaporta sahip değillerse daha düşük bir ücretle vizeye tabi olurlar. 

• 11/01/2011 tarihinden sonra Tayvan vatandaşlarının kimlik kartları da pasaportlarıyla birlikte ise vize prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir.