Dünya genelinde tüm ülkelere gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinde hızlandırılmış vize işlem hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services ekibi, seyahat planlarınızın belirlediğiniz tarihlerde ve sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için profesyonel destek hizmeti sunmaktadır. 

 

Malavi Devleti’ nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Malavi Büyükelçilik veya Malavi Konsolosluk birimi bulunmadığındanMalavi Vize işlemleriTürkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği’ne iletilmekte ve vize işlemleri, Berlin’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti ile akredite Berlin Büyükelçilik yetkililerince yürütülmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti;

 • Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus Pasaport )
 • Yeşil Pasaport ( Hususi Pasaport )
 • Gri Pasaport ( Hizmet Pasaportu ) ve
 • Siyah Pasaport ( Diplomatik Pasaport )

hamilli kişiler, Malavi seyahatlerinde vize işlemine tabi tutulmaktadır.

NOT: Resmi ve diplomatik görev kapsamında Malavi ziyareti planlayan başvuru sahipleri, resmi evrakların doğru ve tam beyanıyla, Gratis Vize olanaklarından faydalanabilmekte veya ücret indiriminden yararlanabilmektedir.

MALAVİ VİZESİ NASIL ALINIR?

Türkiye’ de Büyükelçilik ve konsolosluk birimi bulunamayan Malavi’ ye gerçekleştirilmesi planlanan seyahatler öncesinde; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşların Malavi vize başvurusunda bulunması ve söz konusu başvuruyla ilişkili form ve evrakların Berlin Büyükelçiliği’ne gönderilmesi gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services ekibi olarak, Malavi vize işlemlerinin tüm aşamalarının takibini gerçekleştirerek, başvuru evraklarınızın Berlin Büyükelçiliği ’ne iletilmesi ve vize işlemlerinin hızlı ve doğru adımlara ilerlemesi için çalışma yürütüyoruz.

Malavi' ye gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahyatler için gerekli olan;

 • Malavi Turistik Vizesi
 • Malavi Ticari Vizesi ve
 • Malavi Aile Ziyareti Vizesi işlemlerinde EAGVS hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanabilirsiniz.

NOT: Kargo ile ibraz edilecek Malavi Vizesi başvuru evraklarında, kargo üzerinde başvuru sahibine ait ikamet adresi ve posta pulu bulunması gerekmektedir.

Malavi Berlin Büyükelçiliği; Pazartesi – Perşembe günleri arasında 09:00 -12:00 saatlerinde rehberlik hizmeti sunmaktadır.

MALAVİ VİZE İŞLEMLERİ 2020

Malavi’ ye seyahat planı bulunan vatandaşların, seyahat öncesinde dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Vize işlemlerinde büyük önem taşıyan önemli noktalar;

 • Başvuru sahibine ait pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması
 • Planlanan Malavi seyahatinden dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunması,
 • Pasaport üzerinde en az 2 boş sayfanın bulunması olmak üzere pasaport niteliğiyle ilişkin kıstaslar ve
 • Malavi’ye seyahat edecek yabancıların sağlık durumunun korunmasına yönelik olarak, sarıhumma aşısı yapılmış olması önem taşımaktadır.

NOT: Sarıhumma aşısı etkisini 10 gün içinde gösterdiğinden, başvuru sahibinin planlanan seyahat tarihinden en az 10 gün önce aşı yaptırması önerilmektedir.

Malavi’ yi ziyaret edecek yabancı ülke vatandaşlarının Hepatit A, Menenjit ve Tetanoz aşılarını da yaptırmaları tavsiye edilmektedir.     

Malavi’ye gerçekleştirilecek seyahatlerin vize süreleri 7 gün ile 12 ay arasında değişmektedir.

 • Malavi Transit Vize 7 gün,
 • Malavi Tek Girişlik Vize 3 ay,
 • Malavi Çok Girişli Vize 6 ay veya 12 ay

süreyle ülkede konaklama olanağı tanımaktadır. Malavi vizesi kapsamında sağlanacak konaklama gün sayısı, başvuru sürecinde beyan edilecek belge ve seyahat kapsamına bağlı olarak belirleneceğinden, başvuru sürecinde tüm detaylara dikkat edilmesi önem taşımaktadır.

MALAVİ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Malavi’ye seyahat planı bulunan vize başvuru sahiplerine ait tüm form ve belgelerinin Berlin Büyükelçiliği’ne gönderilmesinin ardından, vize sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günü sürmektedir. Vize değerlendirme süresi, form ve evrakların Berlin’de bulunan Büyükelçiliğe kargo yoluyla iletilmesi sürecinin sonunda başlayacağından, başvuru sahiplerinin seyahat planlarının aksamaması için, planlanan seyahat tarihinden en az 45 gün öncesinde vize başvuru evraklarıyla ilişkili işlemleri tamamlaması önerilmektedir.

MALAVİ VİZESİ BAŞVURU FORMU

Türkiye’ de büyükelçilik ve konsolosluk birimi bulunmayan Malavi’ye gerçekleştirilmesi planlanan seyahatlerde, başvuru sürecinin doğru adımlarla ve planlanan zaman dilimine uygun olarak sürdürülebilmesi için, Euroasia Global Visa Services merkez ofisi ya da ikame edilen yerleşimdeki vize servis birimiyle doğrudan iletişime geçilmesi büyük önem taşımaktadır.