Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası; SENEGAL VİZE başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza vize başvuru hizmeti verme amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında  SENEGAL VİZE başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesini, doldurmanız gereken SENEGAL VİZE BAŞVURU FORMUnu ve vize süreci boyunca dikkat edilmesi gereken hususları bulabilirsiniz

Senegal vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Seyahat tarihinizden en geç 10 gün önce vize başvurunuzu tamamlamaya lütfen özen gösteriniz. Senegal vize başvurularınızda güncel tarihli aşı kartınızın fotokopisini sunmanız gerektiğini hatırlatırız.

SENEGAL VİZE TÜRLERİ 

 

Senegal Turist Vizesi 
Senegal Ticari Vize
Eğitim Vizesi
İş Vizesi

 

SENEGAL VİZE İŞLEMLERİ

 

BATI AFRİKA’DA ATLAS OKYANUSU KIYISINDA BULUNAN SENEGAL’E SEYAHAT ETMEYİ PLANLAYAN
UMUMA MAHSUS PASAPORT ( BORDO PASAPORT )
HUSUSİ PASAPORT ( YEŞİL PASAPORT ) VE
HİZMET PASAPORTU ( GRİ PASAPORT ) HAMİLİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI İÇİN VİZE ZORUNLULUĞU BULUNURKEN,
DİPLOMATİK PASAPORT ( SİYAH PASAPORT ) SAHİBİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI İÇİN VİZE ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.


NOT1: DİPLOMATİK PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN GEÇERLİ OLAN VİZE MUAFİYETİ, 90 GÜNE KADAR KONAKLAMALI, KISA SÜRELİ SENEGAL SEYAHATLERİNİ KAPSAMAKTA VE DAHA UZUN SÜRE KONAKLAMALI SENEGAL SEYAHATLERİ İÇİN UZUN SÜRELİ VİZE KATEGORİLERİ KAPSAMINDA GEREKEN PROSEDÜRLER TAKİP EDİLMEKTEDİR.

NOT2: SENEGAL’E SEYAHAT ETMEYİ PLANLAYAN ZİYARETÇİLER İÇİN ALINAN SAĞLIK TEDBİRLERİ, SENEGAL SEYAHATLERİNDEN EN AZ 10 GÜN ÖNCESİNDE SARIHUMMA AŞISI ZORUNLULUĞU GETİRMEKTEDİR. ÜLKE SEYAHATİNDEN ÖNCE SARIHUMMA YAPTIRMIŞ KİŞİLERİN, AŞI KARTLARINI DA SAKLAYARAK VİZE BAŞVURU İŞLEMLERİ SIRASINDA HAZIR BULUNDURMASI ÖNERİLMEKTEDİR.

NOT3: SENEGAL’ E GERÇEKLEŞTİRİLMESİ PLANLANAN SEYAHATLERİN SÜRE VE KAPSAMINA BAĞLI OLARAK BELİRLENEN VİZE KATEGORİLERİ, UZUN SÜRELİ VİZE VE KISA SÜRELİ VİZE GEREKLİLİKLERİNE UYGUN OLARAK DÜZENLENMEKTE VE BAŞVURULACAK VİZE KATEGORİSİNE BAĞLI OLARAK FARKLI EVRAK VE BELGELERLE DESTEKLENMEKTEDİR.

SENEGAL VİZESİ NASIL ALINIR?

 

TÜRKİYE’DE SENEGAL CUMHURİYETİ’Nİ TEMSİL EDEN SENEGAL ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ, SENEGAL DİPLOMATİK İŞLEMLERİNDE ROL ALMAKTADIR. SENEGAL’E SEYAHAT ETMEYİ PLANLAYAN KİŞİLERİN SENEGAL VİZE İŞLEMLERİ, KONSOLOSLUK TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMİŞ, AKREDİTE VİZE İŞLEM MERKEZLERİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTE VE VİZE SÜREÇ TAKİBİ SAĞLANMAKTADIR.

 

SENEGAL VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

 

SENEGAL VİZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ OLAN TÜM BELGELERİN HAZIRLANMASI VE YETKİLİ KONSOLOSLUK BİRİMİNE TESLİMİNİN ARDINDAN, VİZE BAŞVURUSU DEĞERLENDİRME SÜRECİ ORTALAMA 5-15 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE TAMAMLANMAKLA BİRLİKTE, OLASI YOĞUNLUKLAR VE EK EVRAK TALEPLERİNİN NENEN OLABİLECEĞİ SÜRE UZAMALARININ SEYAHAT PLANLARINIZI AKSATMAMASI İÇİN, SENEGAL VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SEYAHAT TARİHİNİZDEN EN AZ 10 GÜN ÖNCE, VİZE İŞLEMLERİNİ BAŞLATMANIZ ÖNERİLMEKTEDİR.