Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi düşünüyor ve vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızda bulunan Suudi Arabistan vizesi ile ilgili içerikleri okuyabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan vize başvurunuzu Euroasia Global Visa Services aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan vize servisimiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için gerekli evraklarınızı ofisimize şahsen ya da kargo ile ulaştırmanız halinde Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız. Alanında uzman vize danışmanlarımızla birlikte Suudi Arabistan vizenizi hızlı ve kaliteli hizmet farkıyla alabilirsiniz

DİKKAT!

Suudi Arabistan vizesi davetiye olmadan verilmemektedir. Davetiye, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından alınmaktadır. 

Suudi Arabistan tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize başvurularınız ile başvuru için sunacağınız davetiye özellikleri birbiriyle bağlantılıdır. Suudi Arabistan vize başvurunuz için sunmanız gereken davetiye özelliklerini temsilcilerimizi arayarak ya da MAİL adresinden bizlere sorarak öğrenebilirsiniz.


Vize başvurularından bölge farkı vardır. Ancak bölge farkı şu şekildedir: Davetiye hangi temsilciliğe gelmişse Suudi Arabistan vize başvurusu ilgili konsolosluk ya da elçiliğe yapılmalıdır.

Suudi Arabistan Çalışma vizesi için konsolosluğun anlaşması bulunan hastanelerden sağlık raporu alınması zorunludur.

Suudi Arabistan vizesi için dilekçe İngilizce yazılmalı ve bağlı bulunulan ticaret odasından onaylatılmalıdır. İstanbul dışındaki ticaret odasına bağlı başvuru sahipleri, dilekçelerini ticaret odasına onaylatmalarına ek olarak il valiliğinden de onaylatmalıdır.

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ NEREDEN ALINIR?

Suudi Arabistan seyahatiniz için vize işlemlerinizi Türkiye’nin her yerinden vize servimizi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Sayfamızda yer alan Suudi Arabistan vize içerikleri Suudi Arabistan Büyükelçiliği referans alınarak hazırlanmaktadır. Seyahatininiz için gerekli evraklarınızı hazırlamadan Suudi Arabistan Konsolosluk birimini arayarak teyit ettirmenizi öneririz.

Suudi Arabistan vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri tabidir. Suudi Arabistan vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacı belirlenmelidir. Suudi Arabistan turistik vizesi, Suudi Arabistan ticari vizesi, Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, Suudi Arabistan umre vizesi türlerinden seyahat amacınıza uygun olanı belirleyerek hazırlıklarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Çağrı merkezimizi arayıp yetkililerimize seyahat amacınızla ilgili detaylı bilgi vererek gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz. Yetkililerimiz, evraklarınızı nasıl temin etmeniz gerektiğini tek tek anlatacaktır.

Suudi Arabistan seyahatinize uygun evrak listesi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra hazırladığınız evrakları ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınız bize ulaştığı anda kontrolleri tamamlanmakta ve eksik ya da yanlış bir evrak mevcutsa sizleri hemen bilgilendirmekteyiz. Suudi Arabistan vize başvurusu doğru evraklarla yapılmalıdır. Yanlış ya da eksik bir evrakla başvuru yapıldığı zaman vize sonuçlanma sürenizde gecikme yaşayabilirsiniz. Yetkililerimiz vize evrak kontrollerini yaptıktan sonra Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi başlatmaktadır. Başvuru süreci ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar etmekteyiz. 

 

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Vize türlerine göre hazırlayacağınız bütün evraklar güncel tarihli olmalıdır!

Suudi Arabistan’a yapacak olduğunuz seyahatin amacına göre temin etmeniz gereken evraklar değişmektedir. Suudi Arabistan turist vizesi, Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, Suudi Arabistan umre vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize kategorilerine göre farklı evraklar hazırlamanız gerekir. Seyahatinize uygun evrak listesi için temsilcilerimizi arayabilir, güncel Suudi Arabistan evrak listesini, Suudi Arabistan vize ücretini mail yoluyla göndermelerini talep edebilirsiniz. Suudi Arabistan vize evrakları arasında pasaport (en az 1 yıl geçerli), renkli pasaport fotokopisi, davetiye, kimlik fotokopisi, Suudi Arabistan vize başvuru formu, varsa davetiye, biometrik fotoğraf, şirket evrakları,  vb. bulunmaktadır. Hem seyahatinizin amacına göre( turistik, ticari, aile ziyaret, umre vb.) hem de mesleki durumunuza göre farklı evraklar beyan etmeniz gerekir. Çalışan, işveren, emekli, öğrenci gibi farklı meslek ve durumlara ilişkin güncel evrak listelerini temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN UMRE VİZESİ

Suudi Arabistan’a umre vizesi almak için başvuru yapacak kişilerin, umre vize prosedürlerini yerine getirmesi gerekir. Umre vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamilleri tabidir. Suudi Arabistan’a umre seyahati için yolculuk yapacak kimselerin umre vizesi için gerekli olan evrakları hazırlaması gerekir. Suudi Arabistan Umre vizesi için gerekli evraklar arasında pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf ve tam vukuatlı nufüs kağıt örneği vardır. Umre vize başvurunuzu yapmadan önce temsilcilerimizi arayarak gerekli evraklar konusunda ve başvurunuzu nasıl tamamlamanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi almanızı tavsiye ederiz. Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan umre vizesine vize servisimiz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan evraklarınızı bize ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde vize işlenmiş pasaportunuzu bulunduğunuz yere göndermekteyiz.

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Suudi Arabistan vize başvuruları, eksiksiz evraklarla yapıldığı takdirde yaklaşık 4 ile 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluk biriminin yoğunluklarına göre verilen süreler uzayabilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları da öngörülen süre dışında sonuçlanabilir. Eksik ya da yanlış bir evrakla Suudi Arabistan vize başvurusu yaparsanız konsolosluk birimi sizden eksik evraklarınızı tamamlamanızı isteyebilir. Bu da seyahat tarihleriniz açısından gecikme yaşamanıza sebep olabilir. Bu tarz zaman kayıplarıyla uğraşmamak için lütfen vize evraklarınızı titizlikle hazırlayınız.

Suudi Arabistan vize başvurularını sonuçlandırma yetkisi Suudi Arabistan konsolosluk birimine aittir. Tam ve doğru evraklarla başvurunuzu tamamlamış olsanız bile vize sonucunuz olumlu olmayabilir. Eğer başvurunuz ret ile sonuçlanırsa tarafınıza herhangi bir para iadesi yapılması söz konusu değildir. Ancak vize evraklarınızı hazırlayıp tekrar başvuru yapma hakkınız her zaman vardır. Suudi Arabistan ve Türkiye resmi tatillerinde konsolosluk birimi vize hizmeti vermemektedir. Lütfen başvurularınızı bu bilgiler doğrultusunda yapınız. Seyahatinize 15 günden az bir vakit kalmışsa vize başvuru kabulünüz yapılmayabilir. Suudi Arabistan vize başvurularınızı en az 1 ay önceden başlatmanızı tavsiye ederiz.