Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz, 

Benin vizesi 2020 yılı güncel bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

BENİN E-VİZE

Benin diplomatik makamları vize prosedürlerinin kolaylaştırılması amacıyla Benin e-vize prosedürünü başlatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-vize prosedüründen faydalanabilmektedir. Benin vize başvuruları çevrimiçi olarak yapılabilmektedir.Benin vizelerinizi şahsen gelmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. Benin e-vizesi otuz (30) günlük vize tek giriş, e otuz (30) gün süreli çoklu giriş ve doksan(90) gün süreli çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Benin vize başvurularınız sırasında şahsen hazır bulunmanıza gerek yoktur. Başvuru sahiplerinin isimleri ve e-posta adresleri tescil edildikten sonra bağlantı başvuranın e-posta adresine gönderilmektedir Vize başvurunuz onaylandığında Benin diplomatik misyonu yetkilileri tarafından evisa doğrudan verilen e-posta adresinize iletilecektir. 

BENİN E-VİZE GEÇERLİLİK SÜRESİ

Benin e-vizenizin geçerlilik başlangıcı tarafınıza e-mail yoluyla ulaştırılan e-vizenin “Travel Data” bölümünde yer alacaktır. E-vizenizin geçerlilik süresini 30 gün veya 90 gün olarak belirleyebilirsiniz. 30 günlük vize ücreti ile 90 günlük vize ücreti farklıdır.

BENİN E-VİZE TÜRLERİ

Benin turist vizesi, Benin ticari vize ve Benin transit vize, e-vize kapsamında değerlendirilen vize türleridir. 

BENİN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Benin vize başvurusu için online sistem üzerinden doldurulacak form yeterli olacaktır. Online formda pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, kişisel bilgiler ve konaklanacak yer bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Benin vize başvuru kaydı ancak harç ücreti ödendikten sonra alınabilmektedir. Formda beyan edilen bilgilerde yanlışlık olması halinde vizenizin onaylanmayacağını ve vize ücretinin iade edilmeyeceğini hatırlatırız. Bu nedenle bilgilerinizi yetkililerimize eksiksiz olarak iletmenizi rica ederiz. 

BENİN VİZESİ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Online Benin vize başvurunuzu Benin’e planladığınız seyahat tarihinize en geç 8 takvim günü kala tamamlamış olmalısınız. Benin vize başvuruları ortalama olarak 5-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz.

BENİN VİZESİ HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Benin vize başvuruları sırasında Benin Konsolosluğu'nda hazır bulunmanıza gerek yoktur. İşlemleriniz online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak iletilmektedir. 
  • Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar Benin diplomatik misyonlarının inisiyatifi altındadır.