Bulgaristan C vize ve Ulusal vize konusunda sektörün en önde gelen ve en başarılı firmalarından biriyiz. Bulgaristan C Tipi Vize başvurusu, oturum izni, çalışma izni, aile birleşimi, öğrenci vizesi, emeklilik yoluyla oturum izni, Bulgaristan'da şirket kurma, temsilcilik açma, pasaport çıkarma, evliliğin tecil edilmesi, doğum belgesi gibi birçok konuda bizden canlı destek alabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin yanı sıra ihtiyacınız olan tercüme işlerini de yaptırabilir ve bu konularda danışmanlık alabilirsiniz. Yazımızın devamında 2020 yılına ait güncel prosedürler, Bulgaristan vize süresiBulgaristan vize evraklarıBulgaristan vize fiyatları, Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sayfamızı inceleyerek kapsamlı bilgi sahibi olabilir ya da bize telefonla ulaşarak sorularınızı yetkililerimize yöneltebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi başvuru işlemleri için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Bulgaristan vize başvurularında biyometrik veri beyanı (parmak izi) prosedürü yoktur. Dolayısıyla ikamet ettiğiniz şehirden sadece telefonla başvuru hizmeti almanız mümkündür. Evraklarınızı bize kargo ile ulaştırabilir, işlemleriniz bittikten sonra da pasaportunuzu yine kargo ile teslim alabilirsiniz. Yorulmadan, sıkıcı vize prosedürleriyle uğraşmadan başvurularınızı tamamlamak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşın.

Başvurudan Önce;

(1): Bulgaristan vize başvuru evraklarını toplamaya başlamadan önce yetkililerimizi arayarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda destek almayı unutmayın. Başvuru evraklarında dönem dönem güncellemeler e değişiklikler olmaktadır. Yetkilimiz size güncel evraklar ve evrakları temin ederken kişisel durumunuza göre dikkat edilmesi gerekenler hususunda detaylı bilgiyi aktaracak, sorularınızı cevaplayacaktır.

BULGARİSTAN VİZESİ ÇEŞİTLERİ

1. C TİPİ VİZE ÇEŞİTLERİ

Bulgaristan, kısa süreli (90 günden az) seyahatlerde C tipi vize vermektedir. Tek girişli, çift girişli ve istisnai olarak da multi girişli (çok girişli) verilen C tipi vize çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 

1. Bulgaristan Turistik Vize
 


2. Bulgaristan Ticari Vize

3. Bulgaristan Transit Vize

4. Bulgaristan Ziyaret Vizesi ( Aile/Arkadaş/ Resmi Ziyaret)  

gibi türlere ayrılmaktadır. Bu vize türlerinden birine sahip kişi Bulgaristan’da 6 ay içerisinde maksimum 90 gün kalma hakkına sahip olur. 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yukarıda saydığımız amaçlardan biri için Bulgaristan’a seyahat planlıyorlarsa bazı istisnalar dışında Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Bu istisnaların neler olduğuna gelirsek; hususi pasaport (yeşil) sahipleri ülkeye giriş yaptıkları andan itibaren 6 aylık süre içinde 90 gün vizeden muaf olarak ülkede kalma hakkına sahiptirler. Hizmet pasaportu (gri) ve diplomatik pasaport (siyah) olanlar da ülkeye giriş yaptıklarından itibaren 6 ay içerisinde 30 gün vizeden muaf bir şekilde Bulgaristan’da kalış hakkına sahip olurlar. Bu kişilerin haklarını kullanabilmeleri için pasaportlarının seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.