Türkçesi Yeşil Burun Adaları olarak bilinen Cape Verde, plajları nedeniyle Afrika’nın Karayipleri olarak anılır. Cape Verde ile Türkiye Cumhuriyet arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu nedenle Cape Verde’ye turistik veya ticari ziyaret gerçekleştirmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması gerekmektedir.

CAPE VERDE VİZESİ NASIL ALINIR?

CAPE VERDE CUMHURİYETİ’NİN TÜRKİYE’DEKİ EN YETKİLİ DIŞ TEMSİLCİLİĞİ İSTANBUL CAPE VERDE FAHRİ KONSOLOSLUĞU’dur. Bu temsilcilik diplomatik yetkiye sahip olmadığından vize başvurularıyla ilgili hizmet vermemektedir.  Cape Verde vizesi almak isteyen kişiler ALMANYA, BELÇİKA, FRANSA, İTALYA, İSPANYA, SENEGAL gibi ülkelerde bulunan Cape Verde dış temsilciliklerine ya da DAKAR BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE acenteler aracılığıyla vize başvurularını yapabilirler.

Cape Verde vize başvurularında gerekli görüldüğünde ek evraklar istenebileceğini hatırlatırız. Böyle bir durumda da Eagvs yetkililerimiz sizleri bilgilendirecek, evraklarınızın kontrolünü yapacaktır. Yetkililerimize Cape Verde vizesiyle ilgili merak ettiğiniz soruları sormaktan çekinmeyiniz.