Değerli Ziyaretçileirmiz web sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa Türkiye'den Namibya'ya yapılacak vize başvuruları üzerine hazırlanmış bir web sayfasıdır.

Sayfamızın devamında Konsolosluğu Almanya'da bulunan Türkiye'den Namibya vizesine başvuru yapacak kişiler için hazırlanmış 2020 yılında geçerli Namibya vize başvuru koşulları hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Namibya vize başvuruları sırasında hazır bulunulması gerekmezken türm vize başvuru sürecini ofislerimiz aracılığıyla kolayca yürütebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Namibya Vize başvurularının sonuçlanma süresi normal şartlarda 5-10 iş günüdür.

Acil durumlarda Namibya vizelerinizi Ekspres olarak 1-2 iş günü sonunda alabiliyorsunuz. Ancak söz konusu süreler kargo, ulaşım gibi faktörleri kapsamamaktadır. 

Her başvuru sahibi vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak tamamlası gerekmektedir. Aksi takdir de vize başvurularının sonuçlanması aşamasında olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilmektedir.,

Namibya vizesine grup halinde yapılacak başvurularda her bir başvuru sahibine başvur evraklarının birer kopyasını eklediğinden emin olmalıdır. Aksi takdirde, vize başvuruları Namibya Konsolosluğu/Elçiliği tarafından işleme alınmamaktadır.

Öte yandan Namibya Konsolosluğu vize başvurularında kullanılacak tüm belgelerin İngilizce olarak sunulmasını talep etmektedir. Vize başvurularınız öncesinde evraklarınızın İngilizce olduğundan emin olunuz. Tercüme edilecek belgelerin Noter onayının bulunmasına gerek yoktur. NBamibya vize başvuruları için tercüme ofisinin kaşe ve imzası yeterli olacaktır.

Namibya Vize Başvuruları İçin 2020 Yılında Hazırlanması Gereken Evraklar

1. Vize başvuru formu

2. Pasaport ve Pasapprtunun kopyası - seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır.

3. 2 adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf

4. Seyahat sağlık sigortası - Namibya'yı kapsamalı seyahat tarihinizden 1 ömnce başlamalı dönüş tarihi sonrası 1 gün sonra sona ermelidir.

5. Banka hesap dökümü (son 3 aylık en az 8000 TL bakiyesi olan bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri alınmış.)

6. Hotel ve Uçak bileti rezervasyonlarınız.

7. Varsa Safari programınız. 

8. Namibya Ticari vize başvuruları için Davet mektubu (Namibya'da yaşayan ya da Namibyalı bir kişi tarafından destekleneceklerinin kanıtı. Lütfen uygun iletişim bilgilerini (davetlinin sokak adresi ve telefon numarası) ekleyin.  Başvuru sahibi ayrıca davetli tarafından imzalanmış bir kefalet beyanını ve davetlinin yasal statüsünün kanıtını sunmalıdır.)

9. Varsa Sarı Humma aşı kartı fotokopisi

10. İş amaçlı yapılacak seyahatlerde Namibya Konsolosluğuna hitaben İngilizce motivasyon yazısı

11. 18 Yaşaltı başvuru sahipleri için Noter onaylı İngilizce tercüme edilmiş Muvafakatname belgesi

Diplomatik / Resmi Vize başvuruları için, başvuranın Diplomatik Görevi / Organizasyonundan bir Verbale notu gereklidir. Bu “Not Verbale”, vize başvurusunun tam kimliğini ve diplomatik / resmi bir pasaportun sahip olduğu gerekçesini (diplomatik Misyon veya aile yetkilileri ile aile bağlantıları), seyahat belgesinin tüm ayrıntılarını, Namibya'da kalış süresi ve süresi, Namibya'dan resmi bir davet mektubu ve yukarıdaki şartlar.