Orta Amerika’nın en büyük ülkesi sayılan Nikaragua Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Bu nedenle, Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Nikaragua’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ancak Nikaragua’ya yapılacak uzun süreli seyahatlerde vize alınması gerekmektedir. Ayrıca ülkeye giriş sırasında gümrük yetkilileri bazı evraklarınızı kontrol etmek isteyeceklerdir. Bu nedenle Nikaragua’ya seyahat etmeden önce yanınızda bulundurmanız gereken evraklarla ilgili danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

NİKARAGUA VİZESİ NASIL ALINIR?

Nikaragua’ya turistik ve ticari bir seyahat planlıyorsanız, seyahat sürenize göre vize başvurusu yapmanız gerekebilir. Örneğin; Nikaragua’ya uzun süreli seyahat planlıyorsanız vize almalısınız. Nikaragua vize işlemleriniz için Ankara’daki Nikaragua Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Nikaragua vize işlemleriyle ilgili de danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

NİKARAGUA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Nikaragua’ya kısa süreli turistik ve ticari amaçlı ziyaret gerçekleştirmek istediğinizde vize almanıza gerek olmadığını belirtmiştik. Ancak havaalanına ulaştığınızda sınır polisi ülkeye giriş sırasında bazı evraklarını görmek isteyecektir. Nikaragua seyahatiniz için 10 yıldan eski olmayan ve seyahatinizin bitiminden itibaren en az 6 geçerliliği olan pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Sınır polisi, Nikaragua uçak biletlerinizi, ayrıca bu ülkeden sonra gideceğiniz başka ülkelerde varsa onlara ait uçak gidiş-dönüş biletlerinizi de sunmalısınız. Otel rezervasyonunuza ait belgelerinde mutlaka yanınızda bulundurmaya özen gösterin. Seyahat sağlık sigortası Nikaragua seyahatlerinde zorunlu olmamakla birlikte seyahatinizi kapsayacak süreli seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Evraklarınızda eksiklik olduğunda sınır polisi ülkeye girişinize vermeyebilir.