Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika ülkesi Güney Sudan'a seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesi vize alarak seyahat etmeleri zorunludur. Türkiye cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır. Ancak bu diplomatik pasaporta sahip kişilerden uygun makamlardan ya da elçiliklerden resmi mektup (sözel not - note verbale) talep edilebilir.

Güney Sudan Vizesi resmi ve diplomatik pasaport sahipleri dışındakiler için tek giriş hakkı verilecek şekilde düzenlenir. Vize uzatmaları ise Güney Sudan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılmaktadır.

Avrupa vatandaşları Güney Sudan’a seyahat etmek isterlerse vizeye başvuru yapmaları ve gerekli işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu kişiler vize harcı da ödemelidir.

Türk vatandaşlarının Güney Sudan vize işlemleriyle ilgili karar verme yetkisi sadece Ankara’daki Güney Sudan Büyükelçiliği’ndedir. Vize başvurunuzu şahsen yapabileceğiniz gibi Güney Sudan Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Onlarda biri de Euroasia Global Visa Services’dir. Ankara, İstanbul, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunan Euroasia Global Visa Services, Güney Sudan vize işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey yetkilimizi arayıp hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenmek ve bunları kargo aracılığıyla ofisimize göndermektir. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini sağlayacak ve varsa eksik evraklarınız ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen Ankara Güney Sudan Büyükelçiliği’ne gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alıp adresinize kargo ile göndereceklerdir.

GÜNEY SUDAN VİZESİ İSTANBUL

Güney Sudan vizesine İstanbul ve çevre illerden (İzmit, Kocaeli, Yalova, Düzce, Bolu, Çanakkale, Edirne)  başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Eagvs’nin İstanbul’daki ofisine göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapıp, sizi bilgilendireceklerdir. Evraklarınız tamamlandığında ise başvurunuzu sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştireceklerdir. Yapmanız gereken tek şey ofisimizi arayarak ya da mail göndererek yetkilimizle iletişime geçmektir.

GÜNEY SUDAN VİZESİ ANKARA

Güney Sudan vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi Ankara’daki Güney Sudan Büyükelçiliği’ndedir.  Türkiye’nin hangi şehrinde  (Adıyaman, Ankara, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Batman, Çankırı, Çorum, Yozgat, Kastamonu, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Zonguldak, Rize, Trabzon, Van) ikamet ediyor olursanız olun başvurunuzu Ankara Güney Sudan Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirsiniz. Eğer işlerinizden fırsat bulamıyor veya vize prosedürleri ile ilgilenmek istemiyorsanız başvurunuzu Euroasia Global Visa Services aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için evraklarınızı hazırlayıp Ankara’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimize vize işlemleriyle ilgili her türlü merak ettiğiniz soruyu sorabilirsiniz.  

GÜNEY SUDAN VİZESİ ANTALYA

Antalya, Alanya, Mersin, Adana, İskenderun, İzmir, Muğla, Manisa, Şanlıurfa gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Güney Sudan vizesine başvuru yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey evraklarınızı Euroasia Global Visa Services’in Antalya’daki ofisine kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu teslim alıp adresinize gönderecektir.

GÜNEY SUDAN VİZE BAŞVURU FORMU

Güney Sudan vize işlemlerinde ilk aşama Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Formda, kişisel bilgileriniz, iletişim numaranız, seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz gibi sorular sorulmaktadır. Güney Sudan Vize Başvuru Formunu İngilizce, büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Formda yazdığınız bilgilerin doğru ve gerçek bilgiler olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde Güney Sudan vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize işlemleriniz uzayabilir. Vize yetkililerinin Vize Başvuru Formunda  beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle desteklemenizi isteyeceklerdir. Formu doldurduktan sonra çıktısını alıp, fotoğrafınızı ekledikten sonra imzalayarak başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Formun çıktısını alırken tek taraflı olarak bastırmaya dikkat ediniz. Çift taraflı olarak basılan başvuru formlarının dikkate alınmayacağını unutmayınız.

Güney Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Güney Sudan Vizesi için hazırlanması gereken evraklar vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre farklılık göstermektedir.

Güney Sudan Vizesi şu şekilde kategorize edilebilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile Ziyaret Vizesi

Güney Sudan vizesi için başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, Güney Sudan’a giriş yapma tarihiniz itibariyle 180 gün geçerlilik süresi olan pasaportunuz, iki adet pasaportluk fotoğraf, eğer çalışıyorsanız şirketin antetli kağıdına Büyükelçiliğe hitaben yazılmış, Güney Sudan’da bulunma amacınızı açıklayan davet yazısı, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap özeti, uluslararası sağlık sigortası belgesi, sarıhumma aşı kartı sertifikası,  şirket evrakları ( Faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi) sunulmalıdır.

Güney Sudan vize başvurularında vize yetkilisi gerekli görürse başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmekte ya da ek evrak talep etmektedir. Eğer görüşmeye çağrılırsanız belgelerinizin fotokopileriniz yanınızda bulundurmalısınız. Vizeniz sonuçlanmadan Güney Sudan seyahatiniz için her hangi bir hazırlık yapmayınız.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney  Sudan vize başvurularında eğer tüm evraklarınız eğer tamsa vize işlemleriniz 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bu süre resmi tatiller, yoğunluk ve ek evrak talep edilmesi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Eğer Güney Sudan vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu arada Ankara’daki Güney Sudan Büyükelçiliği Bordo Pasaport sahiplerine tek girişlik vize vermektedir. Çok girişlik vizeler ise sadece diplomatlara ve resmi kurum mensuplarına verilmektedir.

Güney Sudan Vize Ücreti 2020

Güney Sudan vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize ücretinin ödenmesi ve dekontun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Vize ücreti vize türüne ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kişisel durumunuza ne kadar vize ücreti ödemeniz gerektiğini yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz size Güney Sudan vize ücretiyle ilgili bilgilendirme maili gönderecektir. Bu mailde belirtilen tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis ücretimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi kendiniz şahsen ofisimize gelerek ya da yetkilimizin size göndereceği banka hesap numaramıza havale edebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödeyip, dekontunuzu başvurunuzdan önce dosyanıza ekleyecektir.

Güney Sudan Vizesi Reddi

Ankara Güney Sudan Büyükelçiliği vize başvurularında karar verme yetkisine sahip tek diplomatik temsilciliktir. Evraklarınızı teslim etmiş olmanız ya da vize ücretinizi ödemiş olmanız vizenizin olumlu sonuçlanabileceği anlamına gelmez. Vize yetkilisi hiçbir gerekçe göstermeksizin de vizenizi reddedebilir. Ancak Güney Sudan vizesinin reddedilmesinde evraklarınızın eksik olması, maddi gücünüzün yeterli bulunmaması sebep olabilir. Güney Sudan vizeniz reddedildiğinde eksiklerinizi tamamlayarak itiraz etme hakkınız vardır.