Web sayfamız, Küba'ya yapacağınız seyahatlerde almanız gereken Küba vize başvuru işlemleri üzerine hazırlanmış bir sayfadır. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde okumanız halinde Küba vizelerinizi kolayca alabileceğiniz gerekli koşulları bulabilirsiniz.

 

Küba Büyükelçiliği'nin illere göre yetki alanı sınırlaması bulunmazken Türkiye' nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin size en yakın Euroasia Ofislerimize vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular sırasında hazır bulunmanız gerekmezken evraklarınızı Kargo, Kurye veya üçüncü bir kişiyle ulaştırabilirsiniz. 

(!) Lütfen Dikkat (!) Türkiye'den alacak olduğunuz Küba vizelerinizle Küba devletine Amerika üzeri giriş yapamıyorsunuz. Küba'ya Amerika üzeri seyahat edecek vatandaşlarımızın dikkatine sunarız.

Küba Büyükelçiliği, Küba vize işlemlerini sonuçlandırma yetkisine sahip tek kurumdur. Küba Ankara vize işlemleri, Küba Bursa vize işlemleri, Küba Antalya vize işlemleri, Küba Edirne vize işlemleri, Küba İzmir vize işlemlerinizi ikamet adresinize en yakın ofislerimizden tamamlayabilirsiniz.

KÜBA VİZE İSTİYOR MU?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri geçerli bir vizeleri olmaksızın Küba’ya giriş yapamazlar

 

KÜBA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Küba vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun yırtık sayfası bulunmaması, herhangi bir tahribata uğramış olmaması ve Küba’dan dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Zarar görmüş pasaportla Küba sınırından geçişinize izin verilmeyebilir. Bu konuda Küba Büyükelçiliği özellikle bildiri yayınlamıştır. Yeşil ve Gri pasaportların da en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. 6 aydan daha az geçerliliği bulunan pasaportlarınızı yenilemenizi tavsiye ederiz.

Küba vizesi, Schengen, Birleşik Kralık veya Amerika vizeleri gibi pasaportunuza yapıştırılan bir vize değildir. Dolayısıyla pasaportunuzun aslını vize servisimize ulaştırmanıza gerek yoktur. Ancak pasaportunuzun Büyükelçilik yönergesine uyumlu olması gerekir. Pasaportunuzun renkli kopyasını dijital ortamda servisimize ulaştırmanız halinde başvurunuzu tamamlamaktayız. Küba vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde gerekli işlemler en kısa sürede tamamlanacaktır. Küba vize işlemlerinize dair tüm soru, şikayet ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Küba seyahatleriniz içindir.

KÜBA VİZE BAŞVURU FORMU

Küba turist vizesi başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirirseniz başvuru formu olmaksızın işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Küba vize başvurunuz için fotoğraf ve pasaportunuzu vize servisimize sunmanız yeterli olacaktır. Küba vize başvuru işlemi online olarak Küba Göçmenlik Bürosu aracılığıyla tamamlanmaktadır.

Evraklarınızı içeren mailinizi aldığımızda Küba vize işlemlerinizi tamamlamakta, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza kargo ile göndermekteyiz, dilerseniz vize servisimizi ziyaret ederek elden de teslim alabilirsiniz.

Küba vize başvurularınızda şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vizenizi Euroasia’dan almanızın en büyük avantajı bütün işlemi tek bir mail göndererek tamamlayabilmenizdir. İşleminiz sonuçlandırıldığında Küba vize kartınız vize servisi temsilcimize bildirdiğiniz ikamet adresinize kargo ile gönderilmektedir.

Küba turistik vize kartınız onaylandıktan sonra İstanbul’da ikamet eden başvuru sahipleri İstanbul merkez ofisimize gelerek vizelerini teslim alabilirler. Yetkilimizle yapacağınız görüşmelerde bir değişiklik söz konusu olduğunda lütfen bu durumu vakit kaybetmeden yetkilimize bildiriniz.

KÜBA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Küba vize işlemleri ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Küba Büyükelçiliğinin yetki alanı kısıtlaması olmamasından dolayı tüm vize başvurularını İstanbul merkez servisimizden en hızlı şekilde tamamlamaktayız.  Küba turistik vize ücretini ve vize işlem sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri içerir bilgi e-mailini lütfen yetkilimizden talep ediniz.

Küba vize başvuruları ortalama olarak 2 iş gününde onaylanmaktadır. Bu süre Küba Büyükelçiliğinin ve Küba Göçmenlik Ofisi’nin yoğun olduğu tarihlerde uzayabilmektedir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular da daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.