Umman devleti, Türkiye ve bazı diğer ülkeler için e-vize başvurularını başlatmış bulunmaktadır. Umman vize başvurusu için bireysel klasik vize başvuru talebi kalkmış olup, sadece elektronik vize ile yapılmış olan başvuru kabul etmektedir. Umman E-vizesini dakikalar içerisinde rahatça çıkartabilir ve gönül rahatlığı ile yolculuk edebilirsiniz. Bu sayede hem vaktinizden hem de fazladan harcayacağınız paradan tasarruf etmiş olursunuz. Lakin işlem üzerinde yapacağınız en küçük bir yanlış işlerinizi fazlasıyla aksatır. Elektronik vize başvurularının kolaylığı olduğu kadar dikkat de isteyen Elektronik Vize İşlemleri için; deneyimli, dikkatli ve vize işlemlerinde profesyonel olan vize şirketlerine başvuru yapmanızı öneririz. 

 

E-Vize Online başvurunuz onaylandıktan sonra, başvuru sahibi her kimse Umman’a seyahat etmesinin kabul edildiğine dair bir e-mail gönderilir. Vize’nin pasaportunuza işlenmesi ise Umman’da, Umman’a iniş yaptıktan sonra gerçekleştirilir. 

Vize işlemleri tamamen elektronik ortamda yapılmakta ve direkt olarak başvuru yapan kişinin mailine bilgilendirme ve onay e-postaları gönderilmektedir. Şirketimizle görüşme sağlayacak olduğunuz yetkilimize (Ticari Vize, Transit Vize, Turistik Vize) hangi vize türünden başvuru yapacağınızı belirtmeniz işleminizin hızlılığı açısından büyük bir yarar sağlayacaktır. 

Umman E-Vize başvurusunu herhangi bir ülke vatandaşı olma şartıyla yapabilirsiniz, yalnız her ülke vatandaşları ve farklı pasaportlar için farklı evrak ve başvuru yolları vardır. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılaşan evrak listeleri hakkında bilgi almak için görüştüğünüz vize uzmanımıza danışabilirsiniz. 

 

TÜRKİYE’DEN UMMAN ELEKTRONİK VİZE BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN

Umman Elektronik Vize başvurusu yapılabilmesi için sizden istenen bir evrak listesi vardır, bu listeyi şirketimize e-posta yoluyla yollayabilirsiniz.

Vize başvurusunu yapabilmeniz için en baş pasaporta ihtiyacınız vardır; şirketimize pasaportunuzun renkli şekilde taranmış halini yollamanız gerekmektedir. Tekrar belirtmekte fayda var; elektronik vize pasaportunuza Umman’da işlenir, şirketimiz sadece dakikalar içerisinde elektronik vize almanızı sağlar. Pasaportunuzun başvuru tarihinden itibaren en az 6 (Altı) ay daha geçerliliği olması gerektiğini unutmamalısınız. Eğer 6 (Altı) aydan daha az geçerliliği var ise bunu görüşme yaptığınız vize işlem uzmanına bildirmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. Umman’a vize başvurusu yaparken hangi pasaporta sahip olduğunuz önemli olmayıp tüm pasaportlar için vizeye tabi tutulursunuz.

Pasaportunuzun yıpranmamış olmamasına özen göstermelisiniz, aksi takdirde vize işleminiz gerçekleşmiş olsa dahi bu gümrük memurları açısından şüphe yaratabilir ve aksatabilir.

Pasaportunuzun üzerindeki fotoğrafın biyometrik olması, güncel olması ve yüzünüzün tüm hatlarının net bir şekilde ortaya çıkmış olması Umman’a giriş yaparken önemlidir, tüm şartlar uygun olduğu takdirde hiçbir vakit kaybetmeden tatilinize başlayabilir yahut ticaret hayatınıza Umman’da başlayabilirsiniz.

Umman Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler ise,

• Pasaportunuzun Renkli Taranmış Görüntüsü

• Renkli Taratılmış Fotoğrafınız

• Annenizin İsmi 

Umman vizeleri genellikle 10 (On) günlük ve tek girişli olarak düzenlenir, çoklu giriş yapacaksanız görüşme sağladığınız vize uzmanımıza bildirmeniz sizin açınızdan faydalı olacak ve işlemde herhangi bir aksamaya yol açmayacak hale getirilecektir. 30 (Otuz) günlük yahut 1 (Bir) Yıllık vize başvurularınız için yetkilimize danışmanız, bilgi almanız ve gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 30 (Otuz) günlük ve 1 (Bir) Yıllık vize başvurularının 10 (On) günlük vize başvurularından farklı bir başvuru çeşidi olduğunu bilmeli, bunu bize iletip istediğiniz gün kadar vize başvurusu yapmamızı sağlamada bize kolaylık sağlayabilirsiniz, aksi takdirde istenmeyen sorunlarla karşılaşabilir, vakit kaybedebilirsiniz.

Umman Elektronik Vize başvurusuna; Türkiye, İzlanda, İrlanda, Danimarka, Norveç, İsveç, Sudan, Çin, Malezya, İngiltere, Amerika, Küba, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, İsviçre, Belçika, Fransa, Polonya, Romanya gibi tüm dünya ülkelerinden başvuru yapabilirsiniz. Elektronik vize için Umman konsolosluğuna gerek kalmadan, şirketimiz aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Bilginiz olmadan elektronik vize başvurusu yaptığınız zaman yapabileceğiniz herhangi bir hata, vize işlemlerinin haftalarca, aylarca aksamasına yol açabilir, bu yüzden uzman bir vize işlem uzmanı ile görüşmeniz tüm vize işlemi detaylarının pürüzsüz, sorunsuz ve kolaylıklı geçmesini sağlar. 

Umman Vize Çıkış Süresi; 1 (bir) ile 4 (gün) iş günü arasına değişir, vizeniz onaylandığı an e-posta yolu ile onay mesajınız size iletilir.

Şirketimiz sadece vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermektedir, bundan dolayı ülkeye giriş sorularını uzmanlarımız yerine Umman Sınır görevlilerine sormanız gerekmektedir. Sınırdan geçiş, sınırdan çıkış, ülkeden hediyelik eşya çıkartma gibi sorularınız konusunda size yardımcı olamamaktayız, bunun için en güvenilir kaynak yine Umman Gümrük memurlarıdır.

Özet olarak tek yapmanız gereken şey, sizden istenen belgeleri şirketimize e-posta yolu ile göndermek, dakikalar içerisinde çıkacak olan vizenin geçerlilik süresini geçmeden kullanmanız olacaktır.