Norveç, Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen Schengen bölgesine dahildir. Dolayısıyla kısa süreli Norveç seyahatleriniz için Norveç Schengen vizesi (Norveç C Vize) alabilirsiniz.

Seyahatiniz için Norveç vize belgeleri 2020 ve Norveç vize başvuru ücreti 2020 ile ilgili Norveç Schengen departmanımızdan bilgi maili talep edebilirsiniz. Seyahat amacınızı ve mesleki durumunuzu bizlere aktardıktan sonra uygun evrak listesini ve bu evrakları nerelerden, nasıl temin etmeniz gerektiğini sizlere tek tek anlatmaktayız. Norveç kısa süreli c vize için kişisel evraklarınızı (pasaport, biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, davetiye, vukuatlı nüfus kağıt örneği vb.) ofisimize kargo ile ulaştırmanız halinde vize başvurunuzu başlatmakta ve süreç hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz. Norveç kısa süreli c vize ve Norveç uzun süreli d vize ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere mail adresinden yazabilirsiniz.

Norveç Turistik Vize

Norveç Ticari Vize

Norveç Aile Ziyaret Vizesi

Norveç Kültürel, Eğitim, Sanatsal Vize işlemlerinizi kaliteli hizmet farkıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Norveç Vizesi Alacak Kişilerin Dikkatine!

 

Norveç vizesine İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin vizesini anlaşmalı konsolosluk olan Macaristan Konsolosluğu vermektedir.

12 yaşından küçük çocukların başvuru esnasında bulunma zorunlulukları yoktur.

Norveç vizesine başvuran yabancılar, seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli ikametgah belgesi sunmalıdır.

Seyahatine 15 günden daha az bir zaman kalmış olan kişilerin vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Lütfen seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru işlemlerini başlatınız.

Daha önceden Schengen ülkeleri için Vize Bilgi Sistemine kayıtlı parmak iziniz mevcutsa şahsen gelmenize gerek kalmadan kurumumuz aracılığıyla Norveç Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.