Dünyanın her noktasına gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gereken vize işlemlerinde, hızlı ve kolay başvuru süreci avantajı sağlayan antur, planlarınızın zamanında gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Konsolosluk ziyaretine gerek duymadan, seyahat kapsam ve süresini en iyi biçimde tanımlayacak vize seçeneği ve gerekli olan tüm aşamaların takibini sağlayan antur, yurtdışı seyahatlerini daha da kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

 

ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ VİZE ZORUNLULUĞU

Türkiye Cumhuriyeti ile arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmayan Orta Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan;

  • Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )
  • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport )
  • Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport ) ve
  • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport )

 

hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi alması gerekmektedir. Ülkeye gerçekleşecek seyahatin planlanan süresine bağlı olarak uzun süreli vize ve kısa süreli vize kategorileri için gereken aşamalar, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde konaklama imkanı sağlamaktadır.

Önemli : Orta Afrika Cumhuriyeti iç dinamiklerine bağlı olarak zaman zaman değişiklik gösteren yabancı kabul, ziyaretçi kabul ve Orta Afrika Vize işlemleri hakkında güncel bilgiye erişmek için ofisiyle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

Orta Afrika Cumhuriyeti, ülke iç dinamikleri nedeniyle zaman zaman vize işlemlerini askıya alabilmektedir.

ORTA AFRİKA VİZESİ NASIL ALINIR?

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında, Orta Afrika Cumhuriyeti’ni temsilen Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu veya Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri , akreditasyon gerekliliklerine sahip, vize işlem merkezleri tarafından yürütülmekte ve başvuru sahiplerinin seyahat planları için gerekli olan vize başvuru işlem ve aşamalarının takibi sağlanmaktadır.

NOT: Türkiye’de resmi temsilcisi bulunmayan Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi başvuru işlemleri, Fransa Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte ve vize gereklilikleri akredite vize işlem merkezleri tarafından takip edilmektedir.  

Orta Afrika Seyahati için gerekli olan vize işlemleri, temelde iki farklı biçimde yürütülebilmektedir. Ülkeye seyahatte bulunmak için gereken kısa süreli konaklama vizesi işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle sağlayabilir veya Orta Afrika Cumhuriyeti havaalanlarında uygulanan havaalanında vize işlemleri için gerekli olan aşamaları takip edebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahati öncesinde başvurulacak;

  • Orta Afrika Turistik Vizesi
  • Orta Afrika Ticari Vizesi
  • Orta Afrika Ziyaret Vizesi gereklilikleri, seyahat içeriğinize ve seyahatin kapsamına bağlı olarak belirlenmekte ve farklı ek evraklarla desteklenmektedir. Kısa süreli Orta Afrika seyahati için gerekli olan belge ve ek evraklar hakkında bilgi almak için EAGVS yetkilileriyle iletişime geçebilir, seyahat planınız doğrultusunda takip edilmesi gereken vize işlemleri konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Başvuru sahibinin seyahat planlarını en doğru biçimde tanımlayan vize kategorisi için gerek tüm belge ve ek evraklarının tamamlanmasının ardından tüm belgelerin akredite konsolosluk birimine iletilmesiyle, vize değerlendirme süreci başlamaktadır.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi başvurularının değerlendirme süreçleri genellikle kısa zaman alsa da değerlendirme sürecinde istenebilecek ek evrakla ve olası yoğunlukların neden olabileceği süre uzamalarının seyahat planlarınız aksatmaması için, vize işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinden daha önce başlatmanız, seyahat planlarınız için yararlı olacaktır.

ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ VİZESİ BAŞVURU FORMU

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahatleri için gerekli olan vize başvuru formu, seyahat süresi ve içeriğine bağlı olarak farklı evraklarla desteklenmekte ve konaklama ve gidiş – dönüş bilgileri gibi ulaşım ve adres bilgilerini de gerektirmektedir. Kişisel seyahat planınız için gereken diğer düzenlemeler hakkında bilgi almak için ofisleriyle iletişime geçebilirsiniz.