Azerbaycan Vizesini, hızla ve zahmetsizce edinebilirsiniz. Azerbaycan vizesi ile ilgili olarak 2020 yılı güncel bilgileri sayfamızda bulabilir, vize aşamaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

AZERBAYCAN VİZE İSTİYOR MU? 2020

Siyah (Diplomatik), Hizmet (Gri) ve Yeşil Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına ihtiyaç duymazken, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekir.

Bordo pasaport sahipleri, ihtiyaç duydukları vizeyi kurumumuz üzerinden zahmetsizce edinebilirler.

AZERBAYCAN VİZESİ KAÇ GÜNLÜK VERİLİR?

Azerbaycan vizesi 90 gün boyunca geçerliliğe sahip olmakla birlikte 30 güne kadar konaklama imkanı tanır. Tek girişli olarak düzenlenen Azerbaycan vizesini, her sınır geçişinizden önce yeniden almalısınız.

 

AZERBAYCAN VİZESİ NASIL ALINIR?

Türk vatandaşları 3 şekilde Azerbaycan Vizesi edinebilirler. Bunlardan birincisi pasaporta basılmadan, elektronik ortamda hazırlanan Azerbaycan E-Vizesi. Hızlı, zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde kurumumuz aracılığı ile edinebilirsiniz.

Diğer bir seçenek, Haydar Aliyev ya da Gence Havalimanından alınması. Azerbaycan’daki diğer havalimanlarından ya da kara sınırlarından vize alınamaz. Biyometrik fotoğraf, çeşitli bilgiler ve belgeler talep edilmesi ve zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle sorun yaşamamanız için  yolculuğa başlanmadan vize alınması öneriyoruz.

AZERBAYCAN E-VİZE

Azerbaycan E-Vizesi,  süreç ve uygulama yapısı olarak en pratik vize çözümü olma özelliğine sahiptir. Hızlı sonuçlanması, az sayıda belge gereksinimi ve başvuru bölgesi ayrımı gözetmemesi nedeniyle en çok tercih edilecek seçenek durumunda. Pasaporta basılmayışı da bir diğer önemli detay. Zira klasik başvurularda pasaportta en az 2 boş sayfa istenirken, Azerbaycan Elektronik Vizesi için bu şart aranmaz. Azerbaycan Elektronik Vizesi ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

AZERBAYCAN E-VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELER, 2020

Gerekçesine göre ayrılmaksızın, Azerbaycan E-Vizesi için pasaportunuzun resimli olan sayfasının görüntüsünü göndererek uzmanlarımız tarafından Azerbaycan Elektronik Vize başvurunuz yapılır. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken, başvurunuzun sonuçlanmasını beklemek.

 

AZERBAYCAN E-VİZE SONUÇLANMA SÜRESİ

Azerbaycan Elektronik Vizesi normal koşullarda 3 iş günü içinde sonuçlanmakta. En geç seyahatinizden 7 gün öncesine kadar başvuru yapabilir, vize talep edebilirsiniz.

Ek olarak, Ekspres Vize Hizmeti de söz konusu.  Azerbaycan Elektronik Vizesine ekspres başvurmanız halinde 3 saat içinde vizeniz çıkmakta, aynı gün yolculuğa başlayabilirsiniz. Bu nedenle yolculuğuna 7 günden daha az süre kalan yolcuların ekspres vizeye başvurmaları gerekir.


AZERBAYCAN E-VİZE ÜCRETİ 2020

Azerbaycan Elektronik Vize ücreti, standart başvuru ya da ekspres başvuru seçeneklerine göre farklılık gösterir. Fiyatlandırma detaylarını uzmanlarımızdan talep edebilirsiniz.