Myanmar’a vize almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey elektronik vize başvurusudur. Yakın zamanda bireysel vize başvurusu çok tercih edilmeyen, masraflı ve zaman kaybı olan bir başvuru türü haline gelecek; neredeyse tüm ülkeler elektronik vize başvurusu ile vize vermeye başlayacaklardır. Myanmar da diğer dünya ülkeleri gibi elektronik vize başvurusunu tüm dünya ülkeleri için açtı. Elektronik vize, internetin hayatımıza karışması ile beraber daha da yaygın bir hale geldi. Hiç vakit kaybetmeden, zamanınızı harcamadan saatler içerisinde internet üzerinden vizenizi alabilir, giriş yapmak için vize aldığınız ülkeye yolculuk edebilirsiniz.

Elektronik vize hakkında bilmeniz gereken temel şeylerden birisi; yapacağınız en küçük bir harf hatasında bile vizenizin çıkmamasına, vizeniz çıksa bile vize kontrolünde ülkeye girişinizin zor olacağına ve hatta ülkeye giriş izninizin verilmeyeceği ihtimalini bilmenizdir. Elektronik vize başvurusu yaparken, elektronik vize konusunda deneyimli, uzmanlaşmış ve güvenilir şirketlere danışmanız işleminiz açısından en hızlı, güvenli ve kolay olanıdır. Myanmar elektronik vize başvurusu yapmadan önce şirketimizi arayabilirsiniz. Yıllardır üzerine çalıştığımız vize, elektronik vize, pasaport işlemleri ve danışmanlık konusunda size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız. Elektronik vizenin kolaylığı kadar riski de mevcut olduğunu bilerek dikkatli bir şekilde hareket etmeniz size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Vize alım, elektronik vize başvurusu ve pasaport başvuruları için uzmanlaşmış kadromuz, müdürlerimiz ve çalışanlarımız ile sizi bu riskten kurtarabiliriz.

MYANMAR ELEKTRONİK VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR, NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Myanmar elektronik vize ya da Myanmar klasik vize başvurunuz için en baş pasaportunuzun olması gerektiğini unutmamalısınız. Pasaportunuzu bilgisayardan taratıp çalıştığınız vize şirketine göndermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Her ülkenin bireysel vize başvurusu şartlarında geçerli olmasa da Myanmar klasik vize ve Myanmar e-vize başvurusunda Myanmar devletinin kesin olarak şart koştuğu şeylerden biri; pasaportunuzun görüntüsü, pasaportunuzun bilgisayardan taratılıp elektronik ortama aktarılmış halidir. Vize şirketimiz aracılığı ile Myanmar e-vize başvurusu yaparken uzmanlarımıza pasaportunuzun türünü, kalmak istediğiniz zaman dilimini söylemeniz işleminiz, zamanınız ve bir sorun yaşanmaması adına sizin için yararınıza olacaktır. Vizenizi aldığınız ülkeye giriş sırasında pasaportunuzun yıpranmamış olmasına, fotoğrafınızın biyometrik olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Biometrik fotoğrafınızda alnınızın, kulaklarınızın net bir şekilde çıkmasına, yüzünüzde makyaj olmamasına ve üzerinizde herhangi bir takı olmamasına özen göstermeniz, seyahat ettiğiniz ülkeye giriş sırasında size yardımcı olacaktır. Aksi takdirde ülkeye girişiniz zaman alabilir, zorlaşabilir ve hatta size hiçbir açıklama yapılmadan ülkeye girişinizin mümkün olmadığını söyleyebilirler. Size ülkeye giriş konusunda herhangi bir açıklama yapmamaları tamamen seyahat ettiğiniz ülkenin kendi kararına kalmış olmakla beraber, aynı gün içerisinde e-posta adresinize yazılı bir açıklama da gönderebilirler. Vizesine ya da e-vizesine sahip olduğunuz ülkeye giriş yapmak konusunda sorun yaşar ya da sınırdan geriye çevrilirseniz Myanmar Konsolosluğuna açıklama dilekçesi talebi gönderebilir, bu sorunun neyden kaynaklandığını bilmek istediğinizi iletebilirsiniz. Bu tarz bir durumla karşılaştığınız zaman profesyonel vize şirketlerinin size yardımcı olma yetkisi yoktur, iletişime geçeceğiniz ilk yer; Ankara Myanmar Fahri Konsolosluğudur..

MYANMAR DEVLETİ, E-VİZE BAŞVURUSU SIRASINDAN BENDEN BAŞKA HANGİ BELGELERİ İSTER?

Myanmar E-Vize başvurusu sırasında olmazsa olmaz olarak istenilen belgeler, en birinci husus olarak pasaportunuzun bilgisayardan taratılmış görüntüsü, otel rezervasyon ve uçak rezervasyon belgelerinizdir. Myanmar devleti Göçmenlik Ofisi E-Vize başvurusu sırasında sizden e-posta olarak bu belgeleri yollamanızı istemektedir. Eğer ki E-Vize başvuru konusunda deneyiminiz yok ise, herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına profesyonel vize şirketleri ile çalışmanızı öneririz. E-Vize başvurusu sırasında yaşanan yahut gözden kaçan en küçük bir hatada işleri fazlasıyla uzun sürmüş, ticari, tatil maksatlı ya da ikamet etmek için gitmek isteyen vatandaşların ülkeye giriş yapamama, nedenini anlamadıkları bir şekilde vize reddi almaları gibi sorunlarla karşılaştıklarını görebilirsiniz. Size E-Vize, Bireysel Vize konusunda hizmet vermek için uzmanlaşmış deneyimli kadromuz ile size yardım etmek için vize şirketimize ulaşmanızı beklemekteyiz.

Bilmeniz gereken en önemli detaylardan birisi, E-Vize aldığınızda, vize pasaportunuza gittiğiniz ülke hava alanında işlenmesidir. Ayrıca pasaportunuzun başvuru yaptığınız tarihten en az 6 (altı) ay daha geçerliliği olması gerektiğini bilmeniz, en önemli hususlardan birisidir. Myanmar’a E-Vize yahut Myanmar'a Klasik Vize başvurusu yaparken pasaportunuzun türünün önemi olmadan vizeye tabi tutulduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

MYANMAR’A VİZE BAŞVURUSU BULUNDUKTAN NE KADAR SÜRE SONRA VİZEM ÇIKAR?

Elektronik vize başvurunuzun çıkış süresi 1 (bir) ila 4 (dört) iş günü arasında değişir. Vizeniz çıktığı anda başvuru yapan kişinin şahsi e-posta hesabına vizesinin onaylandığına dair onay mesajı gelir.

Vize başvurusu yaparken çalıştığınız vize uzmanınıza ticari vize, transit vize yahut göçmenlik başvurusu gibi, hangi açıdan vize başvurusu yapacağınızı iletmeniz işlerinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Aksi takdirde vakit kaybı, para kaybı ve işleminizin gerçekleşmemesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Vizeniz onay alıp çıktığını varsayarsak ve ülkeye girişinizde herhangi bir problem yaşamadığınızı düşünürsek, dikkat etmeniz gereken şeylerin bittiğini söyleyemeyiz. Ziyaret ettiğiniz ülkenin size verdiği vize geçerlilik süresini aşmamanız, gittiğinizde ülkede problem yaşamayacağınız anlamına gelir. Vize geçerlilik süresini aştığınız andan itibaren her ülkenin farklı yaptırımları olduğu gibi, Myanmar devletinin de size uygulayacağı yüklü yaptırımlar bulunmaktadır. 15 (on beş) yahut daha fazla bir süre Myanmar’da vize geçerlilik sürenizden fazla kalırsa hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.

Şirketimizin sadece vize ve pasaport işlemleri üzerinde hizmet verdiğini bilmelisiniz. Vizeniz çıktıktan sonra ülkeye girişte yaşadığınız herhangi bir problem vizeniz yahut pasaportunuz ile kaynaklı eğilse, seyahat ettiğiniz ülkenin gümrük memurları iletişime geçmeniz sizin için en güvenilir ve doğru olanı olacaktır.