Okyanusya'nın muhteşem adası Yeni Zelanda'ya seyahat etmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yeni Zelanda, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahiplerinden vize isteyen ülkelerden biridir. Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası; Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza vize başvuru hizmeti vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında Yeni Zelanda vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesini, doldurmanız gereken Yeni Zelanda vize başvuru formunu ve vize sürecine dair dikkat edilmesi gereken hususları bulabilirsiniz. Yeni Zelanda'ya yapacağınız vize başvurusunda herhangi bir mülakat, parmak izi işlemi ya da fotoğraf çekimi yoktur, tüm işlemlerinizi Euroasia üzerinden yalnızca kargo ya da kurye aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Yeni Zelanda'ya planladığınız turistik, ticari, ziyaret ve eğitim amaçlı seyahatlerinizde uzmanlarımız ön bilgilendirme ve hazırlıktan, vizeli pasaportunuzun tarafınıza ulaştırılmasına kadar olan tüm süreç boyunca yanınızda olacak. Yeni Zelanda vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 25 ila 35 iş günü arasında değişmektedir, bu sebeple seyahat tarihinizden en geç 45 gün önce başvuru yapmaya özen gösteriniz.

 

Yeni Zelanda seyahatinizin ilk adımlarından biri, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına gerekli evrak işlemlerini eksiksiz tamamlamanızdır. Seyahat planınıza uygun olarak sunulan vize çeşitleri turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti ile dil okulu ve diğer eğitim kategorileri ana başlıkları altında şekillenmektedir. Yeni Zelanda ticari vize, Yeni Zelanda turistik vize şeklinde ayrılan başvuruların evrak listeleri, çalışma durumunuz, seyahat etme amacınız gibi kriterlere göre oluşmakta ve duruma göre ek belge de istenebilmektedir. Yeni Zelanda vizesi için seyahat amacının belli olması önemlidir. Yapacağınız seyahat üzerine sahip olacağınız vize türleri kendi içlerinde de ayrılmaktadır. 

Yeni Zelanda vizesi kısa süreli seyahatler için;

 • Yeni Zelanda turistik seyahat vizesi
 • Yeni Zelanda ticari amaçlı seyahat vizesi 
 • Yeni Zelanda aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahat vizesi 
 • Yeni Zelanda eğitim vizesi gerekmektedir.
 • Aşağıdaki amaçlarla seyahat eden kişiler, Yeni Zelanda Genel Ziyaretçi (General Visitor) vizesine başvurabilir;

   

  • Turizm
  • Ticari amaçlar (Toplantı, görüşme vb.)
  • Aile ziyareti (Yeni Zelanda vatandaşı kişilerin anne, baba, büyükanne yada büyükbabaları başvurabilir. Eş ve çocuklar için bu kategoriden başvuru yapılmamaktadır.
  • Kısa Süreli dil okulu eğitimi
  • Kısa süreli eğitim alacak öğrenciye eşlik edecek veli
  • Tedavi amaçlı
  • Tedavi olacak kişinin refakatçisi
  • Gemi ya da uçak mürettebatı
  • Tur Liderleri
  • Özel yat gezileri düzenlen kişiler
  • Özel yat gezileri düzenleyen kişilerin mürettebatı
  • Sportif faaliyetlere katılım sağlayacak kişiler
  • Müzik, sanat ve çeşitli festivallerle ilgili katılım sağlayacak kişiler
  • Pitcairn adası yerlileri ve adayı ziyaret edecek kişiler
  • Antarctic (Güney Kutup Bölgesi) ziyaretçileri
  • Medya programlarına katılacak kişiler
  • Okul ve öğretim görevlilerini ziyaret edecek kişiler.

  Yeni Zelanda vize başvurunuzu online olarak gerçekleştirmek mümkündür.

  Durumunuza uygun evrakları hazırlamanızın ardından mail ile tarafımıza ulaştırarak işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Yeni Zelanda vizesi başvurularında kritik nokta, konsoloslukça değerlendirilen vize başvurularının tam ve hatasız olması ile istenilen belgelerin doğru biçimde dosyanızda hazır bulunmasıdır. Yeni Zelanda'ya yapacağınız turistik seyahatlerde, seyahat amacınızın net olması, hangi tarihler arasında ülkede bulunacağınız bilgisi, seyahatinizin adım adım planlanmış olması, uçak ve otel rezervasyonlarınızın bulunması ve seyahatinizi rahatça finanse edebiliyor olmanız oldukça önemlidir. 

  Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Belgeler
  Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden ilk etapta Yeni Zelanda vize takip belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu doldurmaları beklenir. Yeni Zelanda vizesi için gerekli tüm belgeleri, durumunuza uygun başvuru sekmesine (Turistik Vize İşlemleri - Ticari Vize İşlemleri - Aile/Arkadaş Vizesi İşlemleri - Dil Okulu ve Eğitim Vizesi İşlemleri) tıklayarak öğrenebilirsiniz. Web sitemizde bulunan evrak listesinin genel bir liste olduğunu unutmayınız, her başvuru kişinin durumuna göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bizimle iletişime geçtikten sonra hazırlamanız gereken esas liste ortaya çıkacak, başvuru bu şekilde yapılacaktır.

  Davet üzerine gitmeniz halinde davet eden kişiden de durumu destekleyen evraklar isteyen Yeni Zelanda Konsolosluğu için gerekli evrakları eksiksiz hazırlamak önemlidir. Davet eden kişi tarafından gönderilmiş, kişinin adres ve iletişim bilgilerini içeren, davet edilen kişiyi hangi tarihler arasında ağırlayacağını ve masrafları kimin karşılayacağını belirten, imzalı İngilizce davetiye, yanında Yeni Zelanda vatandaşı olanlardan pasaport ve kimlik fotokopisi, Yeni Zelanda vatandaşı olmayan kişilerden ise oturum izni fotokopisi ile birlikte sunulur. Yeni Zelanda vizesi için davet oluşturmuş kişi, davet edilenin masraflarını karşılayacak ise, maaş bordrosu ve hesap özetini sunmalı bunnu yanında INZ 1025 kodlu Sponsorship for Temporary Entry formunu eksiksiz doldurmalıdır. Bu form yalnızca Yeni Zelanda pasaportu ya da Yeni Zelanda oturumu bulunan kişiler ile Yeni Zelanda ticaret odasına kayıtlı şirketler tarafından doldurulabilir. Dikkatle doldurulması gereken bu formda uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

  Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunan kişi şirket sahibi ise, şahsi evraklarının yanında şirket ile ilgili belgeleri teslim etmelidir. Bunlar, güncel hali ile şirketin faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri ve son vergi yılını içeren vergi levhası fotokopisidir.

  Başvuruda bulunan kişi öğrenci ya da emekli ise, durumlarını belli eden belgeleri de dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi başvuru sonucunuza etki edecek olumsuz bir durumun olmaması adına Euroasia GVS'nin uzman kadrosu, Yeni Zelanda vizesi başvuru süreciniz boyunca sorularınıza cevap vermek üzere sizinle iletişim halinde olacaktır. Yeni Zelanda vizesi için sizden istenen evrakların hatasız ve eksiksiz tamamlandığı kontrol edildikten sonra başvuru işlemi başlar. Ardından pasaportunuz konsolosluğa iletilir ve değerlendirme sürecine geçilir. Yaklaşık 25 - 45 gün sonra sonuç tarafımıza iletilir ve işlem sonuçlanır. Uzmanlarımız son kararı Yeni Zelanda Konsolosluğunun verdiği vize başvurunuzun olumlu olması adına tüm süreci deneyimleriyle yönetmektedir.