Türkiye’de Güney Kıbrıs Rus kesimi diplomatik misyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşları Kıbrıs Konsolosluğu vize işlemlerini Atina Güney Kıbrıs Büyükelçiliğinden tamamlayabilirler. Bu nedenle Kıbrıs vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın ilk olarak Yunanistan vize başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Güney Kıbrıs'a yapacağınız seyahatlerde Yunanistan vize başvurunuzu Euroasia vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 

 

Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliği pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin vize başvuruları kabul etmemektedir.

(!) Pasaport ayrımı olmaksızın (Umuma Mahsus, Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahip)tüm T.C. vatandaşları Güney Kıbrıs vize işlemlerine tabidir.

(!) Güney Kıbrıs vize başvurusunda sunulacak pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

(!) Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliğine sunulacak evrakların yeni tarihli ve açıklayıcı nitelikte olması gerekmektedir.

(!) Kıbrıs’a gerçekleştireceğiniz seyahat 3 aydan kısaysa kısa süreli Kıbrıs vizesine başvuruda bulunmalısınız.

Kıbrıs vizesi sahibinin toplam ziyaretinin süresi ilk ziyaret tarihinden itibaren bir yılın yarısında 3 ayı geçmemelidir. Kıbrıs vizeleri tek veya çok girişli olarak başvuru sahibinin seyahat amacına bağlı olarak onaylanmaktadır.