Vietnam seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın Vietnam seyahatleri önce vize alarak seyahat etmeleri zorunludur. Vietnam seyahat planınız için gerekli olan diğer belgeler hakkında bilgi edinmek için “Vietnam Turistik Vizesi " , “ Vietnam Ticari Vize ” ve “ Vietnam Aile Ziyareti Vizesi ” sayfalarında bulunan açıklamalardan yararlanabilirsiniz

Vietnam vize başvuruları için zorunlu olan C1 belgesi için yetkililerimizden bilgi alınız. Vietnam vize başvuru evrakları, vize ücretleri ve Konsolosluk işlemleriniz hakkında bizleri çekinmeden arayabilirsiniz.

VİETNAM VİZE BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yer alan Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan;

  • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport )
  • Hizmet Pasaportu  (Gri Pasaport ) ve
  • Diplomatik Pasaport  (Siyah Pasaport ) hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatlerde vize muafiyeti bulunmaktadır.

NOT: Söz konusu pasaport hamilleri için geçerli olan vize muafiyeti, kısa süreli seyahatler (90 gün ve daha az konaklamalı ) için geçerlidir. Umumi Pasaport ( Bordo Pasaport ) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vietnam seyahatleri için Vietnam Vizesi almaları gerekmektedir. Vietnam’a Umumi Pasaport’ la sağlanacak kısa süreli seyahatler; Vietnam Turistik Vizesi,Vietnam Ticari Vizesi, Vietnam Aile Ziyareti Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmekte ve 90 gün ve daha kısa süreli konaklamalı Vietnam seyahatlerine olanak tanımaktadır.

VİETNAM VİZESİ NASIL ALINIR?

Vietnam seyahatiniz için gerekli vize işlemlerinizi Euroasia GVS hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanarak yürütebilir, bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz. Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan vizenizi Euroasia GVS ile alabilirsiniz. Vietnam her vize kategorisi için zorunlu olan davet belgesi hakkında detaylı bilgi almak için arayınız.  

VİETNAM VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Vietnam seyahatleri için gerekli olan vize kategorisi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenen vize evrak ve belgelerinin, yetkili konsolosluk birimine tesliminin ardından, vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır.Vietnam Vize değerlendirme süreci ortalama 2 – 3 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, dönemsel yoğunluklar ve olası ek evrak taleplerinin neden olabileceği süre uzamalarının, seyahat planlarınızı aksatmasını engellemek için, vize işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinden en az 1 ay öncesinde başlatmanız önerilmektedir.

 

VİETNAM VİZE REDDİ

Vietnam seyahatinizle ilişkili vize işlemleri kapsamında düzenlenen vize evrak ve belgelerinin Vietnam Büyükelçiliği’ne bağlı konsolosluk birimine tesliminin ardından, vize onay ve vize reddi karar yetkisi, konsolosluk görevlilerine aittir. Vietnam vize başvuru sürecinde teslim ettiğiniz evrak ve bilgi eksikliği ya da hatalı bilgilendirmeden kaynaklanabilecek vize reddi kararı durumunda, ilerleyen tarihlerde tekrarlanacak Vietnam Vize işlemlerinde söz konusu ret kararının nedenlerini dikkate alarak, işlemleri revize etmeniz yararlı olacaktır. Önceki tarihlerde alınmış vize reddi kararları, ilerleyen tarihlerde tekrarlanacak vize başvurusu işlemleri için önem arz edebileceğinden, vize reddi belgesinin aslını saklı tutmanız önerilmektedir.
Umumi Pasaport hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi planladığı Vietnam seyahatleri için gerekli olan vize işlemlerini, seyahat planlarına uygun vize kategorisi gereklilikleri doğrultusuna yerine getiren Euroasia Global Visa Services hızlı ve kolay vize avantajlarından yararlanmak ve bulunduğunuz yerden vize işlem takibinizi sağlamak için, size en yakın ofisisimizi ziyaret edebilirsiniz.