Planladığınız yurtdışı seyahatleri için gerekli olan vize işlemlerini, seyahat kapsamınıza en uygun vize kriterleri doğrultusunda, hızlı ve kolay vize işlem hizmetiyle yerine getiren Euroasia Global Visa Services, hızlandırılmış vize işlem hizmeti sayesinde, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

 

TACİKİSTAN VİZE ZORUNLULUĞU

Türkiye’den Tacikistan’a seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için belirlenen vize prosedürleri, pasaport tiplerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Tacikistan’a seyahat edecek olan;

  • Umuma Mahsus pasaport hamillerinin gerçekleştireceği kısa süreli seyahatler için vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Tacikistan’a seyahat etmeyi planlayan;

  • Hususi Pasaport ve
  • Hizmet Pasaportu hamilleri  6 ay içerisinde 60 günü geçmeyen konaklamalı seyahatlerde vize muafiyeti bulunurken,
  • Diplomatik Pasaport hamilleri için, 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler için vize muafiyeti bulunmaktadır.

NOT: Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, görev kapsamında gerçekleşecek Tacikistan seyahatlerinde, görev süresi boyunca vizeden muaftır.

Tacikistan Vizesi işlemlerinde, seyahat kapsam ve süresine bağlı olarak değişiklik gösteren vize kategorileri bulunmaktadır. Tacikistan kısa süreli vize işlemleriniz için Euroasia Global Visa Services vize işlem yetkilileriyle iletişime geçerek seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz .

Tacikistan kısa süreli vize işlemleri;

Tacikistan Turistik Vizesi

Tacikistan Ticari Vizesi ve

Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

 

TACİKİSTAN KAPIDA VİZE

Tacikistan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir. Tacikistan kapıda vize uygulaması;

  • Elektronik vize ve
  • e-vize işlemleri aracılığıyla yürütülmekte ve ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri online taleplerle gerçekleştirilmektedir.

Önemli: Tacikistan online vize işlemleri, elektronik vize ve e-vize sistemleri üzerinden yürütülmekte ve söz konusu iki farklı sistem, farklı vize mevzuatlarını getirmektedir.

  • Tacikistan elektronik vize işlemleri, www.visa.gov.tj adresinde bulunan yönlendirmeler ile vize işlemleri ve vize süresi uzatma taleplerine olanak tanırken, Tacikistan e-vize uygulaması ise www.evisa.tj adresi üzerinden yürütülmekte ve fiili konaklama süresi 45 güne kadar olan 90 gün süreli vize işlemlerini mümkün kılmaktadır. Tacikistan e-vize uygulaması ile alınan vizelerde, süre uzatımı uygulanmamaktadır.

Tacikistan’a kapıda vize uygulaması ile giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, elektronik vize bağlantıları üzerinden sağlanan ön değerlendirme sürecini yerine getirmesi gerekmektedir.

TACİKİSTAN VİZESİ NASIL ALINIR?

Tacikistan Vizesi işlemleri, Türkiye’ de Tacikistan Devleti’ni temsil eden Ankara Tacikistan Büyükelçiliği ile İstanbul Tacikistan Başkonsolosluğu ve konsolosluk tarafından yetkilendirişmiş, akredite vize işlem merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir.

Online vize ile sağlanan değerlendirme süreci, Tacikistan’a kapıda vize uygulaması sağlamakla birlikte, seyahat detayları, elektronik vize işlemlerinde öneme sahiptir.

Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle, konsolosluğa gitmeden, bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizin takibin sağlayabilir, hızlı ve kolay vize avantajlarından yararlanabilirsiniz.

TACİKİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Tacikistan seyahatleri için gerekli olan vize işlemleri, seyahat planına uygun vize kategorisinin gerektirdiği ek evrak ve belgelerin düzenlenerek, ilgili konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından değerlendirme sürecine alınmaktadır.

Tacikistan vize işlemleri ortalama bir hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, olası ek evrak talepleri ve dönemsel yoğunluklar nedeniyle seyahat planlarınızın aksamaması için, planladığınız seyahat başlangıç tarihiyle uyumlu süreler içerisinde vize işlemlerinizi başlatmanız önem taşımaktadır.

TACİKİSTAN VİZESİ BAŞVURU FORMU

Planladığınız Tacikistan seyahatiniz için gereken vize işlemleri, seyahat içerik ve kapsamını en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun olarak düzenlenmekte ve faklı ek evraklarla desteklenerek detaylandırılmaktadır.

Tacikistan elektronik vize ve e-vize işlemleri, Tacikistan yetkili makamları tarafından yönetilen internet sayfaları üzerinden yürütülmektedir.