Değerli ziyaretçilerimiz, Asya’da yer alan Bahreyn Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Bu kapsamda; iki ülkenin resmi pasaport sahibi vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Ancak Bahreyn Krallığı’na seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

BAHREYN KAPIDA VİZE

Bahreyn Krallığı’na turistik amaçla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, tabi oldukları turistik vizeyi Bahreyn sınır kapısında alabilmektedir.  Sınır kapısında verilen turistik vize ile Bahreyn’de 15 gün ikamet edilebilmektedir. Ancak başvuru sahibi gerektiğinde vize süresini 15 gün daha uzatabilmektedir. Bununla birlikte Umuma Mahsus pasaport sahibi Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik seyahatlerde 30 gün süreli giriş vizesini sınır kapılarımızdan alabilmektedirler.

ahreyn Krallığına gerçekleştireceğiniz 15 günden uzun süreli seyahatleriniz için Bahreyn vizesi almanız gerekmektedir. Bahreyn Vizesi Ankara’daki büyük elçiliğinden alınabilmektedir. 

Büyükelçiliğe şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi yetkili acenteler aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

BAHREYN E-VİZE BAŞVURUSU

Bahreyn vizesi için vize türüne bağlı olarak dilerseniz e-vize başvurusu da yapılabilmektedir. 1 aylık çok girişli ziyaret vizesi2 haftalık tek girişli ziyaret vizesi, ve 1 yıllık 90 gün kalışlık ve çok girişli Bahreyn turistik vize başvurularınızı online olarak bizzat konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Bahreyn Elektronik Vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Sizlerden talep edecek olduğumuz evrakların vize uzmanlarımıza ulaşması ardından gerçekleştirecek olduğumuz Bahreyn E-vize başvurunuz 72 saat içinde işleme alınacak ve sonuçlandırılacaktır. E-vizeniz onaylandıktan sonra bizlere belirtmiş olduğunuz mail adresine Elektronik Vize Onayınızı yönlendirmekteyiz. Bu onay sayfasının çıktısını alarak seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmalısınız. Eğer Bahreyn e-vize başvurusu için danışmanlık almak isterseniz Euroasia Global Visa Services ofisimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

BAHREYN VİZESİ BAŞVURU FORMU

Bahreyn vize işlemleri için en önemli aşama Bahreyn Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Bu nedenle formu doldururken gerçeğe uygun ve doğru bilgiler vermeye özen gösteriniz. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize işlemleriniz de uzayabilir. Bahreyn Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Bu arada formda beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle ispat etmeniz istenebilir. Formu doldurduktan sonra, imzanızı atıp başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.  

BAHREYN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Bahreyn Vizesi için gerekli evraklar vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Bahreyn Vizesi şu şekilde kategorize edilebilir:

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile Ziyaret Vizesi

Bahreyn vizesi için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Eagvs ofislerimizi arayarak yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamında Bahreyn vizesi için hazırlanması gereken evraklarla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bahreyn vizesi için öncelikli evrak başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanmış vize başvuru formudur. 

 • Başvuru yapacak kişiye ait olan ve geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının bilgisayar ortamında net bir şekilde taratılmış görüntüsü 
 • Biometrik fotoğraf 
 • Otel rezervasyon belgeleri
 • Gidiş - Dönüş uçak bileti rezervasyon belgeleri 
 • çalışanlar için şirket evrakları (imza sirküleri, vergi levhası, sicil gazete fotokopisi, faaliyet belgesi)
 • Bahreyn seyahatini gerçekleştirmeye yetecek para miktarının olduğu banka hesabına ait döküm
 • Ziyaret vize başvurularında ziyaret amacını açıklayan iş yerinden ya da Bahreyn’deki davet eden kişiden alınan davet mektubu
 • Ticari vize başvurularında iş veren veya sponsordan alınan mektup, başvuru sahibinin mesleğinin kanıtı, uluslar arası seyahat sağlık sigortası sunulmalıdır. Bu arada vize yetkilisi başvurunuzu değerlendirme aşamasında gerekli görürse ek evraklar isteyebilir.

BAHREYN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Bahreyn vize işlemleri ortalama 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Bahreyn Krallığı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatilleri, Bahreyn Büyükelçiliği’nin yoğunluğu ve eksik evrak sunulması gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu yapmadan önce Bahreyn Büyükelçiliği’nin resmi tatillerini kontrol etmenizi ve eksik evrakla başvuru yapmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Bahreyn vizenizin planladığınız tarihten önce elinizde olmasını istiyorsanız seyahat tarihinizden en 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

BAHREYN VİZE ÜCRETİ 2020

Bahreyn vize ücretleri vize türüne ve giriş sayısına ve vize süresine  göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn vizesi, 1 aylık çok girişli, 2 haftalık tek girişli, 1 yıllık çok girişli olarak verilmektedir. Bu vize türlerinin ücretleri birbirinden farklıdır. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra Eagvs yetkililerimizi arayarak ya da help@eagvs.com adresimize mail göndererek hangi tür vizeye başvurabileceğinizi ve ödemeniz gereken ücreti öğrenebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği maildeki tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis ücretimizi kapsamaktadır. Vize ücretimizi şahsen ofisimize bırakabileceğiniz gibi banka hesabımıza havale ile de gönderebilirsiniz.

BAHREYN VİZESİ REDDİ

Bahreyn Vize başvurunuzla ilgili karar verme mercii yalnızca Ankara’daki Bahreyn Büyükelçiliği’dir. Vize evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretini ödemiş olmanız vizenizin onaylanacağını garanti etmez. Vize yetkilisi gerekçe göstermeksizin vize başvurunuzu reddedebilir. Vizenizin reddedilme gerekçeleri arasında eksik evraklarınızın bulunması, maddi kaynağınızın yeterli bulunmaması gibi nedenler yer alabilir. Bahreyn vizeniz olumsuz sonuçlandığında eksiklerinizi tamamladıktan sonra Bahreyn Büyükelçiliği’ne itiraz edebilirsiniz. Bu arada vizenizin onaylanmış olması demek Bahreyn Krallığı’na kesin olarak gireceğinizi garanti etmez. Ülkeye girip girmeyeceğinize sınır görevlisi karar verecektir.

Bahreyn Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize başvurusu sırasında pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmamasına özen gösteriniz, vizeniz onaylanmış olsa bile eğer pasaportunuz yırtıksa Bahreyn’e girmenize izin verilmeyecektir.
 • Bahreyn vizenizin süresi dolduktan sonra ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Aksi takdirde para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyor ve 30 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Bahreyn aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda saylayabilir