Elektronik vize başvuru seçeneği, klasik vize başvuru seçeneği görevi gören bir başvuru seçeneğidir. E-Vizenin sağladığı en büyük rahatlıklar ise evrak kalabalığı olmadan, konsolosluğa gitmeden sadece internet sağlayıcısı olan bir yerden bile Vize başvurusunda bulunabilmenizdir. Elektronik vize başvuru türü pratik olduğu kadar ekstra dikkat isteyen bir başvuru çeşididir. Yapacağınız en küçük bir harf hatası vizenizin çıkmasını engelleyebilir ya da istenmeyen sorunlar doğurabilir. E-Vize başvurusunda bulunurken hiçbir sorun yaşamadan vize almanız adına alanında uzman vize şirketleri ile çalışmanızı öneririz.

Gabon’a E-Vize başvurusunda bulunmadan önce bir pasaport sahibi olmalısınız. Pasaportunuzun türü, Gabon vize başvurusu için önem arz etmemektedir, pasaport türünüz ne olursa olsun Gabon devleti tarafından vizeye tabii tutulursunuz.


Pasaportunuzun vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 (Altı) ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresini öğrenmek için resminizin bulunduğu ilk sayfaya göz atabilir, pasaportunuzun geçerlilik süresi 6 (Altı) aydan daha kısa bir süreyse beraber çalıştığınız vize uzmanımıza bildirmeniz gerekmektedir. Pasaport türünüz ile beraber seyahat planınızı da vize uzmanımıza bildirmeyi unutmayınız.

Ayrıca Gabon devleti, ülkesine giriş yapacak turistler herhangi bir hastalık bulaşmaması ve Gabon’a herhangi bir hastalık taşımamaları adına sarıhumma aşısını şart koşmaktadır. Aşınızı olduktan sonra aşı belgenizi Gabon’a giriş yaparken yanınızda taşınmanız önemlidir.

GABON E-VİZE BAŞVURUSUNDA İHTİYACINIZ OLAN BELGELER

Gabon E-Vize başvurusu yaparken ihtiyacınız olan belgeler şu şekildedir;

  • Pasaportunuzun taratılmış hali (En az altı ay daha geçerli olmalı)
  • 1 (Bir) adet biyometrik fotoğrafınız
  • Aşı kimlik fotokopiniz

Yukarıda belirtilen belgeleri vize uzmanlarımıza e-posta yolu ile yollamanız, vize uzmanlarımızın adınıza Gabon E-Vize başvurusunda bulunmaları için yeterlidir. Pasaportunuzun deforme olmamış olmasına dikkat etmeniz de vize sahibi olduktan sonra Gabon’a giriş yaparken önem arz etmektedir.

GABON TURİSTİK KLASİK VE TİCARİ VİZE İÇİN İHTİYACINIZ OLAN BELGELER

Gabon’a vize başvurusunda bulunurken başlıktaki vize başvuru seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. E-vize başvurusundan farklı olarak, gerekli olan belgeleri e-posta yolu ile değil, kargo ile vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Gabon vize başvuru türünüzü belirterek yolladığınız belgeler sonrası vizeniz çıktıktan sonra vize uzmanlarımız tarafından posta ve kargo aracılığı ile vizeniz elinize ulaştırılır.
Gabon Klasik VizeGabon Turistik ve Ticari Vize başvurularınızda ihtiyacınız olan belgeler aşağıda belirtilmektedir;

  • Pasaportunuz
  • 2 (İki) adet biyometrik fotoğrafınız
  • Aşı kartı fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Banka dökümü (Son 3 aylık en az 5000 TL bakiyesi olmalı, banka tarafından kaşeli, ıslak ve banka imza sirküleri ile birlikte alınması gerekmektedir.)
  • Hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınız
  • Eğer Gabon’dan davet edildiyseniz davetiyeniz

Yukarıda belirtilen belgelerin yanında Gabon vize ücreti banka dekontunu vize uzmanlarımıza kargo yolu ile ulaştırmanızla beraber Gabon vize süreciniz başlar.

GABON VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vize uzmanlarımız ile beraber çalışırken Gabon vize başvurunuzda işlem sırası şöyle ilerlemektedir; uzmanlarımız ilk olarak ister elektronik olarak olsun ister kargo yolu ile olsun yolladığınız belgelerin kontrollerini sağlarlar. Belgelerinizde herhangi bir eksiklik, hata ya da sorun tespit ederlerse adına başvuru yapılacak olan kişiye direkt olarak geri bildirim sağlarlar.
Belgelerinizde herhangi bir hata ya da eksiklik olmaması halinde vize uzmanlarımız sizin adınıza vize başvurusunda bulunurlar. Sorun yaşanabilecek herhangi bir adımı tespit eder ve sorun yaşanmaması adına müdahalede bulunurlar. Gabon vize başvuru süreci boyunca süreci takip eder ve size bilgilendirmede bulunurlar.

GABON VİZE ÜCRETİ

Gabon vizesinin içinde barındırdığı üç ana ödeme bulunmaktadır; koordinasyon ödemeleri, konsolosluk ödemeleri ve hizmet bedelidir. Gabon vize başvuru süreciniz başlamadan önce vize uzmanlarımız tarafından ücret size toplu olarak iletilir. Ödemeniz ve onayınızla beraber vize başvuru süreciniz başlar.

GABON VİZESİ KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR?

Gabon vizesinin sonuçlanma süresi 4 (Dört) ila 8 (Sekiz) iş günü arasında değişmektedir. Belirtilen süre, vize uzmanlarımızın güncel deneyimlerine dayanarak ön gördükleri süredir. Gabon göçmenlik ofisi yoğunluğu, Gabon resmi tatilleri ve yabancı pasaport sahibi olmanız süreci biraz daha uzatabilir. Vize başvurunuz sonuçlandığı gün içerisinde süreci takip eden vize uzmanımız tarafından sonuç size ulaştırılır.