CİBUTİ VİZE İŞLEMLERİ,

Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin Cibuti’ye yapacakları 3 aydan  kısa süreli seyahatler için vize almaları gerekmezken, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin yolculuk öncesinde vize almaları gerekir.

CİBUTİ VİZESİ NASIL ALINIR?

Cibuti Vizesi online olarak alınabilen bir vizedir. Gerekli olan belgelerin tarafımıza mail olarak atılması, vize başvurunuzun yapılması için yeterli olmakta. Başvurunuzun tamamlanmasının ardından sonuçlanan Cibuti Vizesini uzmanlarımız size mail olarak iletirler. Maildeki dokümanın çıktı alınarak yanınızda bulundurulması yeterlidir.

CİBUTİ VİZE TÜRLERİ

 

Cibuti Elektronik vizesi çeşitlerini aşağıda bulabilirsiniz. Gerekçelerinize uygun başlığın hangi seçeneğe dahil olduğundan emin olamıyorsanız uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

  • Cibuti Turistik Vize
  • Cibuti Ticari Vize
  • Cibuti Aile Ziyaret Vizesi

CİBUTİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Vize başvuru aşaması için gerekli olan belgelei aşağıda bulabilirsiniz.

  • En Az 6 Ay Geçerliliğe Sahip Pasaport Görüntüsü (Resimli Olan 2. Sayfa)
  • 1 Adet Destekleyici Belge ( Otel Rezervasyonu veya Uçak Bileti ya da Davetiye)

Yukarıdaki 2 belgenin tarafımıza mail atılması Cibuti Vize Başvurusu için yeterlidir.


CİBUTİ VİZESİ PASAPORTA BASILIR MI?

Hayır. Cibuti vizesi elektronik olarak alınır ve pasaporta basılmaz. Üzerinde özel bir karekod bulunan Cibuti Elektronik Vizesi, herhangi bir yazıcıdan çıktı alınarak kullanılır.

 

CİBUTİ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Gerekli olan belgelerin tarafımıza mail atılmasından sonra uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirirler. Bu aşamadan sonra 1-3 iş günü içinde Cibuti E-Vize Başvurusu sonuçlanır. 

 

CİBUTİ VİZESİ İÇİN BÖLGE AYRIMI VAR MI?

Hayır. Cibuti Vize Başvurusu için herhangi bir bölge ayrımı bulunmaz. Türkiye’nin tüm illerinden, hatta yurtdışındayken bile Cibuti vize başvurunuzu kurumumuz aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. 

 

CİBUTİ VİZESİ ÇOK GİRİŞLİ OLABİLİR Mİ?

Ne yazık ki hayır. Cibuti vizeleri tek girişli olarak onaylanmaktadır.  Tekrarlanan ziyaretlerinizi için yeniden vize başvurusunda bulunmanız gerekir.


CİBUTİ VİZESİ EN FAZLA KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Umuma Mahsus pasaport sahipleri 90 güne kadar vize başvurusunda bulunabilirler.

CİBUTİ VİZE BAŞVURU FORMU

Cibuti vize başvuru formu online olarak doldurulur. Elektronik ortamda girilen bu bilgilerin uygun formatta ve hatasız girilmesi oldukça önemlidir. Bu aşmada uzmanlarımız, Cibuti Vize başvuru formunu doldururlar. Sizin bu aşamayı düşünmeniz gerekmez.