Değerli ziyaretçimiz, sayfamızın devamında Hırvatistan Cumhuriyetinin Türkiye’deki temsilcilikleri olan Hırvatistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Hırvatistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tarafından belirlenmiş evrak listeleri ve başvuru şartlarını inceleyebilir, Hırvatistan vize başvuru formunu indirerek doldurabilirsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hırvatistan’a yapacakları seyahatlerinde vizeye tabidirler.1 Nisan 2013 tarihinden sonra vize muafiyet anlaşması kaldırılmıştır. Hırvatistan vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla tamamlamak için çağrı merkezimizi arayabilir, Hırvatistan vize ücreti ve mesleksel durumunuza uygun, güncel evrak listesini bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Hırvatistan vize kategorileri kısa süreli (C-Vize); turistik vize, ticari vize, transit vize, resmi ziyaret vizesi, aile/arkadaş ziyareti vizesi, tedavi amaçlı vize ve kültürel, sportif, eğitim faaliyetleri vizesi olarak ayrılır. Euroasia GVS yetkililerimiz talebiniz halinde Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar ve Hırvatistan vize ücreti 2020 ile ilgili bilgi içeren e-postayı tarafınıza gönderecektir. Evraklarınızı hazırlayıp ofisimize ulaştırmanız halinde başvuru sürecinizi sizin adınıza başlatmaktayız. 

Geçerli çok girişli Schengen vizesi bulunan veya Schengen üyesi ülkelerde geçerli Schengen oturumu olan vatandaşlarımız ile Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabi değillerdir. 

Seyahatine 15 günden daha az bir süre kalmış olan başvuru sahiplerinin vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Lütfen seyahatinizden en az 1 ay önce vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Hırvatistan Turist Vizesi

Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi

Hırvatistan Resmi Ziyaret Vizesi

Hırvatistan Kültürel, sportif, eğitim faaliyetleri vizesi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

HIRVATİSTAN VİZESİ SCHENGEN Mİ?

Hırvatistan Schengen ülkelerine dahil değildir. Dolayısı ile Hırvatistan vizeye sahip olan vatandaşlar Schengen ülkelerine giriş yapamazlar. Hırvatistan’ a seyahat planlayan başvuru sahipleri ayrıca Hırvatistan vizesine başvurmalıdır. Ancak çok girişli Schengen vizesine sahip iseniz Hırvatistan’a giriş yapma hakkınız vardır. Hırvatistan Schengen alanına dahil olan ülkeler kapsamına girmediği için Schengen ülkeleri için yapılan zorunlu seyahat sağlık sigortası Hırvatistan'da geçerli değildir. Yapılacak zorunlu seyahat sağlık sigortasında Hırvatistan ibaresi geçmelidir.

(!) Hırvatistan Cumhuriyeti 22 Temmuz 2014 tarihinden beri uyguladığı 565/2014/EU kararı gereği Bulgaristan, Kıbrıs ve Romanya ulusal vize ve oturma iznine sahip olan vatandaşların Hırvatistan vizesi almasına gerek yoktur.