Karayipler’de yer alan Trinidad ve Tobago ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yapılmıştır. Bu nedenle bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları 30 gün vizeden muaftırlar. Bu kişiler Trinidad ve Tobago Havaalanı gümrük kapılarında giriş vizesi alabilmektedirler. Ülkeye giriş sırasında gümrük yetkilileri gerekli belgeleri kontrol edeceğinden seyahatiniz öncesi vize prosedürleri ile ilgili danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Ancak Trinidad ve Tobago’ya 30 günden uzun süreli turistik ve ticari seyahat gerçekleştirmeyi planlayan Türk vatandaşları Trinidad ve Tobago’nun diplomatik temsilciliklerine başvuru yaparak Trinidad ve Tobago vizesi almaları gerekmektedir.

TRİNİDAD VE TOBAGO VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Trinidad ve Tobago’ya 30 gün süreli turistik ve ticari amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz vize almanıza gerek yoktur. Ancak havaalanından ülkeye giriş yapacağınız sırada gümrük yetkilileri bazı evraklarınızı görmek isteyecektir. Trinidad ve Tobago vizesi için gerekli evrakların güncel listesini Eagvs yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamında Trinidad ve Tobago vizesi ile ilgili gerekli evrakları bulabilirsiniz. Öncelikle, seyahat bitiminizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz yanınızda olmalı. Pasaportunuzda meslek hanenizin yazılı olması gerekmektedir. Ayrıca, gidiş- dönüş uçak biletiniz, ülkede ikamet edeceğiniz otelin adres bilgileri, Trinidad ve Tobago seyahatinizi karşılamaya yetecek kadar maddi imkanınız olduğunu kanıtlayan banka hesabının dökümü göstermelisiniz. Belgelerinizden birinde eksiklik olması halinde ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.

Ayrıca Trinidad ve Tobago seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun yeni ve yırtık olmamasına özen gösteriniz. Pasaportunuz eski ve yıpranmış olursa gümrük yetkilileri ülkeye girişinize izin vermeyebilir.  

Trinidad ve Tobago’ya 30 günden uzun süreli turistik ve ticari seyahat gerçekleştirmeyi planlıyorsanız hazırlamanız gereken evrak listesi vize türünüze ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ticari vize başvurularında, Trinidad ve Tobago’daki şirketten davetiye mektubu, başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına yazılmış ve seyahat amacı  ve seyahat tarihlerini açıklayan vize talep dilekçesi sunulmalıdır.

Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Formu

Trinidad ve Tobago Vize işlemleri sırasında en önemli aşama vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığında formu doldururken eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler vermeye özen gösteriniz. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Formu, İngilizce, büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır.

TRİNİDAD VE TOBAGO VİZE ÜCRETİ 2020

Trinidad ve Tobago vize ücreti vize türüne, vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra ne kadar vize ücreti ödeyeceğinizi öğrenmek isterseniz Euroasia Global Visa Services yetkilimizi arayabilirsiniz.  30 günden az süreli seyahatleriniz için kapıda vize alma imkanınız olduğundan girişte vize ücretini ödeyebilirsiniz.

Trinidad ve Tobago Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Trinidad ve Tobago vizesiyle ilgili değerlendirme ve karar verme yetkisi Trinidad ve Tobago diplomatik temsilciliklerindedir. Vizenizin onaylanması evrakların eksiksiz olması, resmi tatiller ve yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Eğer evraklarınız eksiksiz ise vizenizin sonuçlanması 1 hafta sürebilir. Vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz en az 20 gün önceden vize başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.